Dragon Japanese Katana - Tamahagane Steel, Horimono, Yokote - Suguha Hamon

Kód: ST-99
Neohodnoceno
Značka: Japan Swords
99 999 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Katana Dragon Horimono & Japanese Sword & chu kissaki Yokote & Tamahagane Steel & Real Suguha Hamon

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dragon Horimono Japanese Katana Sword, Tamahagane Steel, Yokote, Real Suguha Hamon

.

Ručně kovaná čepel z oceli TAMAHAGANE té nejvyšší kvality. Čepel je kompletně leštěna a ostřena japonským tradičním způsobem, tj. brusnými kameny různe tvrdosti a konzistence. Ve finální fázi byla doleštěna kamenem hazuya - tím je dosaženo téměř žiletkového ostří (razor sharp). Tento klenot zobrazuje zkušenosti řemeslníka a znalosti o tradiční metalurgii předávané z generace na generaci. Pouze vysoce kvalifikovaní kováři a brusiči mohou vytvořit tuto překrásnou a nenapodobitelnou čepel. Výrazný reálný Suguha hamon je tvořen dle dávných tradičních metod, které vychází z mnohaletých zkušeností kovářského mistra, který výrobou této nádherné zbraně strávil několik dnů. Vše na této kataně je individuálně zhotoveno, včetně saye a habaki. Je opravdu nevšední kousek pro opravdové profesionály ! Všechny doplňky jsou ručně ryté.

Jedná se o špičkovou repliku japonské katany. KATANA je vhodná na použití v praxi, firma Dellinger se však zříká jakékoliv odpovědnosti za zranění a poškození vzniklá při použití. Schraňujte mimo dosah dětí ! Jakákoliv manipulace s nožem je na vaší vlastní odpovědnost. Nezapomeňte, že máte ve svých rukou smrtelnou zbraň !

.

Jedná se o špičkově zpracovanou a plně funkční repliku samurajského meče.

.

Technický popis

Celková délka katany včetně saya / bez saya: 101 / 98 cm

Délka ostří (nagasa) včetně habaki: 72 cm

Váha katany včetně saya / bez saya: 1300 / 1070 g

Materiál čepele: Tamahagane

Síla / výška čepele u Habaki: 0,7 / 3,1 cm

Síla / výška čepele u Kissaki: 0,5 / 2,1 cm

Délka hrotu Kissaki: 4,0 cm

Hamon: Suguha

Tsuba (záštita): ocelová s rytinami

Tsuka (rukojeť): dřevěné jádro, potažena pravou rejnočí kůží (Samegawa), s černou hedvábnou omotávkou ITO. Čepel zajištěna 1 kolíkem z rohoviny "mekugi"

Saya (plášť-pochva): vyroben z tvrdého dřeva s japonským lakem - dokonalá ruční práce

.

záruka na samurajské meče - příklady nesprávného užití

Obecně se jedná o všechny činnosti vyjma tradičních technik zkoušky seku, při kterých se seká do speciálních rohoží.

.

  Sekání větví, stromů a keřů: pro tuto činnost lidé vyvinuly jiné nástroje, jako jsou sekery nebo mačety.

Sekání, nebo šermování s jiným mečem: dochází k destruktivnímu poničení ostří samurajského meče - samurajové se vyhýbali jakémukoliv přímému kontaktu s nepřítelem, aby nedošlo k poškození ostří. Oprava byla dlouhá a nákladná.

Nikdy nenoste ostrý samurajský meč s odhalenou čepelí na veřejnosti: Meč mějte vždy zasunutý v Saye (pochva). V Německu a jiných zemích EU je toto dokonce povinnost předepsaná zákonem o zbraních.

Nikdy nezasunujte znečištěnou čepel do Sayi: Pokud provádíte sekové zkoušky na ovoci, okamžitě po sekání čepel očistěte a nakonzervujte, jinak Vám čepel bude rezivět o oxidovat.

Nikdy nenechávejte meč ležet na vlhkém místě, jako je veranda, kůlna, sklep nebo zimní zahrada: Takovéto zacházení si tato tradiční zbraň rozhodně nezaslouží. Vždy po použití čepel očistěte, potřete olejem a uložte meč na suché místo.

Doplňkové parametry

Kategorie: katana
Stav: new
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz