Japanese Uchigatana- Aikuchi, Folded Steel, Real Gunome Hamon

Kód: ST-91
19 999 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Uchigatana - Aikuchi & Japanese Sword & Folded Steel Clay Tempered & Real Gunome Hamon

Detailní informace

Detailní popis produktu

Uchigatana - Aikuchi Japanese Sword Folded AISI 1075 Steel, Real Gunome Hamon

.

Tato čepel je vyrobena ze skládané oceli 1075. Čepel byla přeložena 11krát, aby vytvořila 2048 vrstev, které zvýší pružnost a tvrdost čepele. Viditelné zvlněné zrno na čepeli je výsledkem opakovaného skládání během kování. Výroba této čepeli prochází 14 procesy až po ruční broušení- povrch čepele jako zrcadlo. Čepel byla ve finální fázi ručně leštěna kamenem hazuya - tím je dosaženo téměř žiletkového ostří (razor sharp). Výrazný reálný Gunome Hamon je tvořen dle dávných tradičních metod, které vychází z mnohaletých zkušeností kovářského mistra. Jedná se o špičkovou repliku samurajského meče, která je vhodná k sekovým zkouškám. Tato čepel byla vyzkoušena a testována tak, aby odstranila vše co jí stojí v cestě ! Čepel je ve formě naginata naoshi zukuri, t.j. ve formě čepele halapartny naginata, která byla sekundárně upravena jako meč. V tomto případě by se jednalo o naginatu typu zhotovovaného do raného období Muromachi, tedy do 14.století. Čepel má krásný, elegantní tvar, který má díky sraženému hřbetu oroshi mune geometrii předurčující meč ke skvělým sekacím vlastnostem. Linie parciálního kalení hamon je ve formě gunome, evokující například tradici Mino v rámci Gokaden.

.

Firma Dellinger se zříká jakékoliv odpovědnosti za zranění a poškození vzniklá při použití. Schraňujte meč mimo dosah dětí ! Jakákoliv manipulace se samurajským mečem je na vaší vlastní odpovědnost. Nezapomeňte, že máte ve svých rukou smrtelnou zbraň !

.

Čepel je ve formě naginata naoshi zukuri, t.j. ve formě čepele halapartny naginata, která byla sekundárně upravena jako meč, nebo byla vykována již v této formě. V tomto případě by se jednalo o naginatu typu zhotovovaného do raného období Muromachi, tedy do 14. století. Čepel má krásný, elegantní tvar, daný ohniskem zalomení čepele směrem k rukojeti (koshi zori). Lehčí, dobře vyvážená čepel má díky sraženému hřbetu oroshi mune geometrii předurčující meč ke skvělým sekacím vlastnostem. Linie parciálního kalení, hamon je ve formě gunome s náběhem na togariba, evokující například tradici Mino v rámci Gokaden. Textura překládání materiálu (hada) je transparentní (hada tacu) na pomezí zvlněného masame až ayasugi. Použitý materiál je excelentní překládaná ocel Aisi 1075.

Uchigatany v provedení aikuchi se zhotovovaly i o délkách mečů katana, nejčastěji v rozmezí 60-70. cm. Meč tohoto typu nosil například slavný vojevůdce Uesugi Kenšin (1530 - 1578). Tento typ meče se používal jak v bitvách se zbrojí joroi jako doplněk delšího meče tachi, tak k civilnímu oděvu pro sebeobranu. Jakkoliv v období Edo (1603 - 1868) se provedení dlouhého meče bez tsuby vytratilo, i nadále se zhotovovaly dýky tantó a mečíky wakizashi v tomto stylu. Rukojeť tsuka je v provedení dashi zamé, t.j. potažená rejnočí kůží bez opletu (tsuka maki), Párové ornamenty menuki s námětem snítky slivoně jsou proto ve variantě demenuki. Kování konce rukojeti kashira a koncovka pochvy kodjiri z mosazi (shinjú) je ve formě chryzantémy kiku, symbolu dlouhého života. Obroučka rukojeti fuchi je s námětem vorů a sakurových květů, s imitací slitiny zlata a mědi shakudó, puncovaným vzorem „rybích jiker“ nanako. Patrně se jedná stejně jako u menuki o odlitek skutečného historického originálu. Pochva saya je potažená přelakovanou a přeleštěnou rejnočí kůží ve stylu nuri zamé, což vypadá velice elegantně. Šňůra sage ó, kterou se meč fixuje k opasku obi, je barvy slonové kosti.
.

.

Jedná se o špičkově zpracovanou a plně funkční repliku samurajského meče.

.

TECHNICKÝ POPIS:

•   Celková délka meče včetně sayi - 103 cm
•   Váha meče včetně sayi - 1000 g

•   Váha meče bez sayi - 700 g
•   Délka čepele (Nagasa) – 72,9 cm (včetně Habaki 2.4 cm)
•   Typ čepele  – Naginata Naoshi Zukuri
•   Materiál čepele – AISI 1075 skládaná (folded)
•   Tloušťka čepele (u Habaki) - 0.6 cm
•   Výška čepele (u Habaki) - 2.7 cm
•   Tloušťka čepele u hrotu - 0.5 cm
•   Výška čepele u hrotu - 2 cm
•   Hamon - reálný, typ Gunome
•   Habaki - mosaz (délka 2.4 cm)
•   Tsuka - (rukojeť) je v provedení dashi zamé, t.j. potažená rejnočí kůží bez opletu (tsuka maki).
•   Saya(plášť - obal) je potažená přelakovanou a přeleštěnou rejnočí kůží ve stylu nuri zamé.

.

Dellinger záruka:   Dellinger přichází se 100% zárukou spokojenosti nebo zárukou vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který vám poskytne tu nejlepší službu. Každý meč, nebo katana je zabalen v luxusním pouzdru a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě nebo Vánocům.

.

záruka na samurajské meče - příklady nesprávného užití

Obecně se jedná o všechny činnosti vyjma tradičních technik zkoušky seku, při kterých se seká do speciálních rohoží.

.

•   Sekání větví, stromů a keřů: pro tuto činnost lidé vyvinuly jiné nástroje, jako jsou sekery nebo mačety.

•   Sekání, nebo šermování s jiným mečem: dochází k destruktivnímu poničení ostří samurajského meče - samurajové se vyhýbali jakémukoliv přímému kontaktu s nepřítelem, aby nedošlo k poškození ostří. Oprava byla dlouhá a nákladná.

•   Nikdy nenoste ostrý samurajský meč s odhalenou čepelí na veřejnosti: Meč mějte vždy zasunutý v Saye (pochva). V Německu a jiných zemích EU je toto dokonce povinnost předepsaná zákonem o zbraních.

•   Nikdy nezasunujte znečištěnou čepel do Sayi: Pokud provádíte sekové zkoušky na ovoci, okamžitě po sekání čepel očistěte a nakonzervujte, jinak Vám čepel bude rezivět o oxidovat.

•   Nikdy nenechávejte meč ležet na vlhkém místě, jako je veranda, kůlna, sklep nebo zimní zahrada: Takovéto zacházení si tato tradiční zbraň rozhodně nezaslouží. Vždy po použití čepel očistěte, potřete olejem a uložte meč na suché místo.

Doplňkové parametry

Kategorie: katana
Stav: new
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz