katana Doragon HORIMONO Japanese Sword T-10 Steel Kobuse, real hamon GUNOME

Kód: K-713
39 999 Kč
Skladem (4 ks)
Katana Doragon & Japanese Sword & T-10 Steel Kobuse & Real Hamon & ručně vykládaná saya & Horimono

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doragon II. Japanese Sword T-10 Steel Kobuse, real hamon Gunome

.

Ručně kovaná a broušená katana té nejvyšší kvality. Čepel meče byla laminována v konfiguraci KOBUSE MAI a kalena na reálný hamon. Jádro čepele je vyrobeno z kované oceli T-10 a boční strany z kované vysokokarbonové oceli AISI 1060  Tato konfigurace výrazně zlepšuje mechanické vlastnosti čepele, kdy díky měkčímu jádru čepel lépe absorbuje nárazy při manipulaci a tvrdé, diferenciálně kalené ostří nekompromisně proniká zasaženým cílem.. Uhlíková ocel T-10 (obsah 1,1% uhlíku a 0,4% manganu) je velmi pevná a skvěle drží ostrost. Výroba této čepeli prochází 14 procesy až po ruční broušení a leštění, kdy je dosaženo vysokého lesku povrchu čepele. Čepel byla ve finální fázi leštěna kamenem hazuya do žiletkového ostří  a je zdobena rytinou orientálního symbolu HORIMONO dle dávných technik.
Výrazný reálný hamon typu GUNOME je tvořen dle dávných tradičních metod, které vychází z mnohaletých zkušeností kovářského mistra.  Jedná se o skutečně špičkovou repliku samurajského meče, která je vhodná k sekovým zkouškám a díky full tang konstrukci a jistícím bambusovým kolíčkům mekugi ji lze rozložit na jednotlivé části. . To vše v kombinaci s výběrem tradičního Koshirae zaručuje, že získáte to nejlepší z hlediska vzhledu i funkčnosti. Uhlíková ocel T-10 má působivou tvrdost HRC 58 - perfektní kombinace této tvrdosti je podtrženo zakřivením čepele Sori, které umožňuje snadné přeseknutí tatami, slaměné rohože, nebo bambusu pro tameshigiri. Full tang konstrukce této katany výrazně zvyšuje sílu meče. Čepel katany je typu shinogi zukuri s hrotem chu kissaki. Tento tvar čepele se používá již od 10. století našeho letopočtu a vyznačuje se mimořádnou sečnou silou. Tato katana (samurajský meč) je vhodná na použití v praxi, firma Dellinger se však zříká jakékoliv odpovědnosti za zranění a poškození vzniklá při použití. Schraňujte mimo dosah dětí ! Jakákoliv manipulace se samurajským mečem je na vaší vlastní odpovědnost. Nezapomeňte, že máte ve svých rukou smrtící zbraň ! Katana je dodávána v plátěném vaku a se stojánkem. Vše je zabaleno v dřevěné dárkové kazetě.

.

Tsuka: (rukojeť) dřevěné jádro obalené pravou kůží z rejnoka (Samegawa) s černou omotávkou. Čepel katany je zajištěna dvěma mekugi (bambusové kolíčky). Čepel od rukojeti můžete odmontovat vytažením těchto kolíků. Na každé straně Tsuky je zlatá ozdoba.

Saya: (plášť - obal) vyroben z tvrdého dřeva - povrch je lakovaný a lesklý s vykládaným drakem z pravých mušlí. Vysoce kvalitní hodvábný vak Sage-O je vázán kolem Kurigaty (knoflíku) pláště.

.

TECHNICKÝ POPIS:

Celková délka katany - 104 cm
Váha katany - 1500 g včetně saya
Délka čepele (Nagasa) – 71 cm (bez Habaki)
Typ čepele  – Shinogi Zukuri
Materiál čepele – T-10 Hi-carbon steel, sanmai lamination, tvrdost ostří (Hasaki) 58HRC
Tloušťka čepele (u Habaki) - 0.75 cm
Výška čepele (u Habaki) - 3.2cm
Tloušťka čepele (Kissaki) - 0.5 cm
Výška čepele (Kissaki) - 3.2 x 2.2cm
Délka hrotu (Kissaki) - 3.8cm
Zakřivení čepele (Sori) - 1,8-2,0 cm
Hamon - reálný, typ gunome
Habaki - mosaz (délka 2.8cm)
Tsuba, Fuchi & Kashira – odlévaná mosazná s orientálním motivem, replika historické tsuby
Tsuka - 26,0cm - dřevěné jádro, potažena pravou rejnočí kůží, zajištěna dvěma bambusovými kolíčky(Mekugi)
Saya - 76,0cm - dřevěná, černá, lesklá, ručně vykládaná pravými mušlemi

.

Dellinger záruka:   Dellinger přichází se 100% zárukou spokojenosti nebo zárukou vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který vám poskytne tu nejlepší službu. Každý meč, nebo katana je zabalen v luxusním pouzdru a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě nebo Vánocům.

.

záruka na samurajské meče - příklady nesprávného užití

Obecně se jedná o všechny činnosti vyjma tradičních technik zkoušky seku, při kterých se seká do speciálních rohoží.

.

Sekání větví, stromů a keřů: pro tuto činnost lidé vyvinuly jiné nástroje, jako jsou sekery nebo mačety

Sekání, nebo šermování s jiným mečem: dochází k destruktivnímu poničení ostří samurajského meče - samurajové se vyhýbali jakémukoliv přímému kontaktu s nepřítelem, aby nedošlo k poškození ostří. Oprava byla dlouhá a nákladná

Nikdy nenoste ostrý samurajský meč s odhalenou čepelí na veřejnosti: Meč mějte vždy zasunutý v Saya (pochva). V Německu a jiných zemích EU je toto dokonce povinnost předepsaná zákonem o zbraních

Nikdy nezasunujte znečištěnou čepel do Saya: Pokud provádíte sekové zkoušky na ovoci, okamžitě po sekání čepel očistěte a nakonzervujte, jinak Vám čepel bude rezivět o oxidovat

Nikdy nenechávejte meč ležet na vlhkém místě, jako je veranda, kůlna, sklep nebo zimní zahrada: Takovéto zacházení si tato tradiční zbraň rozhodně nezaslouží. Vždy po použití čepel očistěte, potřete olejem a uložte meč na suché místo.

Doplňkové parametry

Kategorie: katana
Stav: new

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz