katana MANJI z překládané oceli AISI 1075 s reálným hamonem Choji

Kód: ST-64
Neohodnoceno
Značka: Japan Swords
34 999 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
katana MANJI & překládaná (damascus) ocel AISI 1075 & reálný Choji hamon

Detailní informace

Detailní popis produktu

MANJI Japanese katana Sword Folded Steel, Yokote, Real Choji Hamon

.

Tato čepel je vyrobena ze skládané oceli 1075. Čepel byla přeložena 11krát, aby vytvořila 2048 vrstev, které zvýší pružnost a tvrdost čepele. Viditelné zvlněné zrno na čepeli je výsledkem opakovaného skládání během kování. Výroba této čepeli prochází 14 procesy až po ruční broušení- povrch čepele jako zrcadlo. Čepel byla ve finální fázi ručně leštěna kamenem hazuya - tím je dosaženo téměř žiletkového ostří (razor sharp). Výrazný reálný Choji Hamon je tvořen dle dávných tradičních metod, které vychází z mnohaletých zkušeností kovářského mistra. Jedná se o špičkovou repliku samurajského meče, která je vhodná k sekovým zkouškám a lze ji rozložit na jednotlivé části. Tato čepel byla vyzkoušena a testována tak, aby odstranila vše co jí stojí v cestě ! Sori (zakřivení čepele) je speciálně navrženo tak, aby bylo dosaženo co možná nejjemnějších a nejčistších řezů. To vše v kombinaci s výběrem tradičního Koshirae zaručuje, že získáte to nejlepší z hlediska vzhledu i funkčnosti. Uhlíková skládaná ocel AISI1075 má působivou tvrdost ve škále HRC - perfektní kombinace této tvrdosti je podtrženo zakřivením čepele Sori, které umožňuje snadné přeseknutí tatami, slaměné rohože, nebo bambusu pro tameshigiri. Full tang konstrukce této katany výrazně zvyšuje sílu meče. Hrot čepele je tvarovaný shinogi-zukuri a chu kissaki se skutečným Diamond-Shaped Yokote, které je velmi dobře definováno tím, že hamon prochází po celé délce přes Boshi.

Firma Dellinger se zříká jakékoliv odpovědnosti za zranění a poškození vzniklá při použití. Schraňujte katanu mimo dosah dětí ! Jakákoliv manipulace se samurajským mečem je na vaší vlastní odpovědnost. Nezapomeňte, že máte ve svých rukou smrtelnou zbraň !

.

Svastika

V současné době svastiku vídáme zejména v oblasti jižní Asie, kde je dodnes významným symbolem hinduistického a buddhistického náboženství. V dávných dobách se však objevovala po celém světě: znali ji Afričané, američtí Indiáni, staří Řekové, Slované i Germáni. Nejstarší svastika pochází z doby okolo 10 tisíc let př. n. l. a byla objevena na Ukrajině. Podle některých archeologů měla znázornit dynamický let čápa, existuje však také názor, že mohlo jít o symbol plodnosti.

Od 3. tisíciletí př. n. l. se svastika vyskytovala téměř ve všech kulturách. Zdá se ale, že v každé nesla poněkud jiný význam. V hinduismu například pravotočivá svastika značila pohyb slunce během dne, levotočivá byla spojena s nocí a bohyní Kálí. V pohanské kultuře patřila mezi atributy boha Dia (v Římě Jupitera, u Germánů Thóra) a značila jak jeho moc a sílu, tak prosperitu a šťastný osud.

V dobách, kdy ještě nebyla poskvrněna nacistickým režimem, se svastika objevovala jako "amulet" jednotlivců i obchodních společností. Prorazila dokonce i do reklamního designu značek Coca Cola a Carlsberg.

Symbol se zalíbil i Adolfu Hitlerovi, který se zřejmě dozvěděl jen o jeho nálezech v germánských zemích a v Řecku, protože ho považoval za znak původního árijského nadčlověka, z něhož se vyvinuly "nadřazené" evropské národy. Svastiku pootočil o 45° a vložil ji do bílého kruhu symbolizujícího bílou rasu. Rudá barva pozadí pak měla připomínat sociální reformy. V roce 1920 se tak zrodila vlajka NSDAP, která se o 16 let později stala jedinou vlajkou německé říše.

Stalo se vlastně jen ironií osudu, že svastika byla kvůli nacismu tolik zdémonizována - ve skutečnosti totiž svým bohatým výskytem ve všech koutech světa spojuje nejen Řeky a Germány, ale všechny kultury, rasy i náboženství.

.

Jedná se o špičkově zpracovanou a plně funkční repliku samurajského meče.

.

.

TECHNICKÝ POPIS:

•  Celková délka katany - 100 cm
•  Váha katany bez/včetně sayi - 1140/1520 g
•  Délka čepele (Nagasa) – 73 cm (včetně Habaki 2.8 cm)
•  Typ čepele  – Shinogi Zukuri
•  Materiál čepele – AISI 1075 skládaná (folded)
•  Tloušťka čepele (u Habaki) - 0.75 cm
•  Výška čepele (u Habaki) - 3.2 cm
•  Tloušťka čepele (Kissaki) - 0.5 cm
•  Výška čepele (Kissaki) - 2.3 cm
•  Délka hrotu (shubozukuri-Kissaki) - 4 cm
•  Zakřivení čepele (Sori) - 2.2 cm
•  Hamon - reálný, typ Choji
•  Habaki - mosaz (délka 2.8 cm)
•  Tsuka - (rukojeť) dřevěné jádro, potažena pravou rejnočí kůží (Samegawa), s černou koženou omotávkou ITO. Čepel zajištěna 2 kolíky "mekugi".
•  Saya(plášť - obal) vyroben z tvrdého dřeva - japonský černý lesklý lak - dokonalá ruční práce

.

Dellinger záruka:   Dellinger přichází se 100% zárukou spokojenosti nebo zárukou vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který vám poskytne tu nejlepší službu. Každý meč, nebo katana je zabalen v luxusním pouzdru a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě nebo Vánocům.

Doplňkové parametry

Kategorie: katana
Stav: new
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz