Mandji Sukashi Katana - T-10 Steel, Real Suguha Hamon

Kód: ST-90
Neohodnoceno
Značka: Japan Swords
34 999 Kč
Skladem (2 ks)
Katana Mandji sukashi & ocel T-10 & SUGUHA hamon & žlábek Bo-Hi

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mandji Sukashi Japanese Katana Sword T-10 Steel, Real Suguha Hamon

.

Ručně kovaná čepel z oceli T-10 té nejvyšší kvality. Ocel byla laminována v monokompositní konfiguraci Maru - diferenciálně tvrzená. Uhlíková ocel T-10 (obsah 1,1% uhlíku a 0,4% manganu) je velmi pevná a skvěle drží ostrost. Čepel se žlábkem bo-hi byla ve finální fázi ručně leštěna kamenem hazuya - tím je dosaženo téměř žiletkového ostří (razor sharp) a zrcadlového lesku.
Výrazný reálný Suguha hamon je tvořen dle dávných tradičních metod, které vychází z mnohaletých zkušeností kovářského mistra, který výrobou této nádherné zbraně strávil několik dnů. Vše na tomto meči je individuálně zhotoveno, včetně saye a habaki, jsou použity nejkvalitnější komponenty, včetně špičkového laku na sayu, japonského hedvábí a skutečné rejnočí kůže nejvyšší kvality. Jedná se o špičkovou repliku samurajského meče, která je vhodná k sekovým zkouškám a lze ji rozložit na jednotlivé části. Tato čepel byla vyzkoušena a testována tak, aby odstranila vše co jí stojí v cestě ! Sori (zakřivení čepele) je speciálně navrženo tak, aby bylo dosaženo co možná nejjemnějších a nejčistších řezů. To vše v kombinaci s výběrem tradičního kovaného Koshirae zaručuje, že získáte to nejlepší z hlediska vzhledu i funkčnosti. Uhlíková ocel T-10 má působivou tvrdost HRC 58 - perfektní kombinace této tvrdosti je podtrženo zakřivením čepele Sori, které umožňuje snadné přeseknutí tatami, slaměné rohože, nebo bambusu pro tameshigiri. Full tang konstrukce této katany výrazně zvyšuje sílu meče. Čepel je typu shinogi-zukuri, tento typ čepele se vyrábí od 10. století našeho letopočtu. Hrot meče ko kissaki se skutečným Diamond-Shaped Yokote, které je velmi dobře definováno tím, že hamon prochází po celé délce přes Boshi. Yokote je velmi důležité pro strukturální integritu špičky meče. Pomáhá absorbovat otřes, rozptýlí sílu a přispívá k stabilitě a síle meče při tzv. sekořezu. Tato katana (samurajský meč) je vhodná na použití v praxi, firma Dellinger se však zříká jakékoliv odpovědnosti za zranění a poškození vzniklá při použití. Schraňujte mimo dosah dětí ! Jakákoliv manipulace se samurajským mečem je na vaší vlastní odpovědnost. Nezapomeňte, že máte ve svých rukou smrtící zbraň !

.

Čepel v konstrukci čepele se žlábkem (hi zukuri) je ideální na trénink čistoty seku, protože díky žlábku bó-hi při technicky dobře provedeném tnutí čepel „zahvízdá“ (tachi kaze - ,,vítr meče“), takže je možno dobře provádět verifikaci správného provedení techniky. Klidná rovná linie kalení hamon ve stylu suguha působí dojmem harmonické síly, vycházející z prvotních tradic Yamashiro a Yamato-den a později inspirující mečíře následujících staletí.

Kuro ishime nuri saya, koliri, koiguchi a kurigata z rohoviny, sage-o barvy slonové kosti. Železná tsuba prolamována motivem propojených buddhistických svastik (manji tsunagi), symbolu dlouhého života. Tsuba má na okraji (mimi) mosaznou obroučku fukurin, hezky kontrastující s tmavou patinou železa. Motiv manji se objevuje i na kování rukojeti fuchi-kashira, imitující Kaga-zógan, a párových ornamentech menuki. Oplet tsuka maki je z jelenice v obvyklém stylu hineri maki. Ideální meč pro adepty bojového umění iaidó.

.

Jedná se o špičkově zpracovanou a plně funkční repliku samurajského meče.

.

.

TECHNICKÝ POPIS:

Celková délka meče 104,2 cm
Váha meče bez sayi 970 g
Váha meče včetně sayi 1270 g
Délka čepele (Zukuri) 70,7 cm (vč. Habaki 2,9 cm)
Typ čepele Shinogi Zukuri
Čepel Hi-Zukuri, chú-kissaki, nioi deki suguha, fumbari
Materiál čepele T-10 Hi-carbon steel. tvrdost ostří (Hasaki) 58HRC
Tloušťka čepele (u Habaki) 0,7 cm
Výška čepele (u Habaki) 3,1 cm
Tloušťka čepele (Kissaki) 0,6 cm
Výška čepele (Kissaki) 2 cm
Délka hrotu (long o Kissaki) 3,4 cm
Zakřivení čepele (Sori) 2,3 cm
Hamon reálný, typ SUGUHA
Habaki mosaz (délka 2,9 cm)
Tsuba odlitá, prolamovaná motivem propojených buddhistických svastik (manji tsunagi), symbolu dlouhého života. Tsuba má na okraji (mimi) mosaznou obroučku fukurin, hezky kontrastující s tmavou patinou železa.
Tsuka (rukojeť) dřevěné jádro, oplet tsuka maki je z jelenice v obvyklém stylu hineri maki. Čepel je zajištěna 2 bambusovými kolíky "mekugi".
Saya (plášť) vyrobena z tvrdého dřeva - dokonalá ruční práce. Oplet sage-o je barvy slonové kosti.

.

Dellinger záruka:   Dellinger přichází se 100% zárukou spokojenosti nebo zárukou vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který vám poskytne tu nejlepší službu. Každý meč, nebo katana je zabalen v luxusním pouzdru a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě nebo Vánocům.

.

záruka na samurajské meče - příklady nesprávného užití

Obecně se jedná o všechny činnosti vyjma tradičních technik zkoušky seku, při kterých se seká do speciálních rohoží.

.

•  Sekání větví, stromů a keřů: pro tuto činnost lidé vyvinuly jiné nástroje, jako jsou sekery nebo mačety.

•  Sekání, nebo šermování s jiným mečem: dochází k destruktivnímu poničení ostří samurajského meče - samurajové se vyhýbali jakémukoliv přímému kontaktu s nepřítelem, aby nedošlo k poškození ostří. Oprava byla dlouhá a nákladná.

•  Nikdy nenoste ostrý samurajský meč s odhalenou čepelí na veřejnosti: Meč mějte vždy zasunutý v Saye (pochva). V Německu a jiných zemích EU je toto dokonce povinnost předepsaná zákonem o zbraních.

•  Nikdy nezasunujte znečištěnou čepel do Say: Pokud provádíte sekové zkoušky na ovoci, okamžitě po sekání čepel očistěte a nakonzervujte, jinak Vám čepel bude rezivět o oxidovat.

•  Nikdy nenechávejte meč ležet na vlhkém místě, jako je veranda, kůlna, sklep nebo zimní zahrada: Takovéto zacházení si tato tradiční zbraň rozhodně nezaslouží. Vždy po použití čepel očistěte, potřete olejem a uložte meč na suché místo.

Doplňkové parametry

Kategorie: katana
Stav: new

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz