Muonionalusta TUTS Ceremonial Dagger

Kód: K-HMETEORIT
Neohodnoceno
Značka: SOK
269 999 Kč
Položka byla vyprodána…
obřadní dýka s čepelí z meteoritu Muonionalusta a střenkou z 10.000 let staré fosilie mamutího klu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Muonionalusta TUTS Ceremonial Dagger

.

Tato obřadní dýka Muonionalusta TUTS Vás naplní historií každým svým mimořádným a jedinečně propracovaným detailem. Obřadní dýka s podobným tvarem čepeli z kovového meteoritu, byla nalezena v hrobu egyptského faraona Tutanchamona. Překrásná kresba meteoritu Widmanstätten je podtržena rukojetí z fosílie mamutího klu a doplňky z nerezové damascénské oceli.

.

Před milionem let se v atmosféře rozpadl mnohatunový železný meteorit na menší kusy, které dopadly na ledovec, který pokrýval celou severní Evropu. Ledovec při svém pohybu a tání roznesl meteority do širokého okolí. Ještě dnes je možné v severním Švédsku dohledat tyto cenné kusy železa. Hledání s detektory kovů je však ve Švédsku zakázáno a tak šance, že budou nalezeny další kousky je velmi nízká. Jméno získal meteorit podle vesnice ve které byl nalezen roku 1906 – Muonionalusta. Jeho nezaměnitelná struktura se nazývá Widmanstätten patterns, nebo také Thomson struktures.

.

Rubín, který je umístěn ve střence pochází z Myanmaru (Barmy). Je jedinečný svou barvou holubí krve. Tyto rubíny patří mezi nejcennější na světě. Rubíny z Barmy navíc častokrát ve viditelném světle červeně fluoreskují. Mezi největší naleziště rubínů patří zejména Afrika, Asie, Austrálie, Grónsko, Madagaskar a Severní Karolína

.

Materiál rukojeti (střenka) více jak 10.000 let stará fosilie mamutího klu, která byla nalezena na území Sibiře. Je to vzácný a okouzlující materiál. Pouhým dotykem ucítíte poslední odkaz legendárního stvoření, které putovalo po Zemi na úsvitu lidstva.

.

Parametry nože:

Celková délka: 335 mm
Délka ostří:
195 mm
Síla ostří: 2,4 mm
Hmotnost: 290 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Exkluzivní limitované edice & dárkové sady
Stav: new
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz