čínská šavle HAN DAO z překládané oceli a dřevěnou pochvou

Kód: C-421
Neohodnoceno
Značka: Kawashima
10 999 Kč
honosná čínská šavle HAN DAO & překládaná (damascus) ocel AISI 1075 & dřevěná pochva

Detailní informace

Detailní popis produktu

čínská šavle HAN DAO z překládané (damascus) oceli AISI 1075 s dřevěnou pochvou

.

Ručně kovaný čínský meč s oboustranně broušeným ostřím.  Vyjímečná, krásná a ostrá šavle na Vás bude působit jako něco mimořádného a exotického. Propracovaná čepel z překládané oceli AISI 1075 je duší této šavle. V kombinaci se všemi doplňky tvoří něco mimořádného a estetického. Ostrá čínská šavle je vhodná k sekovým zkouškám a celkové provedení působí klidným exklusivním dojmem. Vyvážená důstojnost, kterou ocení jak znalec, tak náhodný pozorovatel. Šavle je dodávána v dřevěném boxu jehož součástí je souprava na údržbu meče.

.

Ručně kovaná čepel z překládané oceli AISI 1075 té nejvyšší kvality. Ocel byla laminována ve vrstvené konfiguraci (damascus) - diferenciálně tvrzená. Uhlíková ocel AISI 1075 (obsah 0,95% uhlíku a 0,4% manganu) je velmi pevná a skvěle drží ostrost. Výroba této čepeli prochází 14 procesy až po ruční broušení- povrch čepele je jako zrcadlo. Tradičně kovaná ručně vypalovaná uhlíková ocel je 10 krát přeložena tak , aby vzniklo v součtu 1024 vrstev. Vyšší množství vrstev poskytuje více jedinečných a mystických liniových vzorů, které definují a zobrazují řemeslné zkušenosti a znalosti tradiční metalurgie předávané z generace na generaci. Tuto čepel zvládnou vyrobit pouze ti nejzkušenější čepelíři a leštiči. Během procesu kování jsou všechny strusky a nečistoty z uhlíkové oceli spáleny a skovány. Tím se docílí nekompromisní pevnosti s velmi ostrým břitem.

.

Jedná se o špičkově zpracovanou a plně funkční repliku čínské šavle.

.

Tato šavle je vhodná pro praktické použití při bojovém umění. To jsou tradičních zkoušky seku, při kterých se seká do speciálních rohoží Makiwara. Plně průchozí (full-tang) - čepel šavle prochází až do rukojeti. Tato honosná čínská šavle je vhodná na použití v praxi, firma Dellinger se však zříká jakékoliv odpovědnosti za zranění a poškození vzniklá při použití. Schraňujte mimo dosah dětí ! Jakákoliv manipulace s čínskou šavlí je na vaší vlastní odpovědnost. Nezapomeňte, že máte ve svých rukou smrtelnou zbraň !

.

TECHNICKÝ POPIS:

.

celková délka šavle: 83,5 cm

délka ostří: 58,5 cm

váha šavle bez pochvy: 770g

materiál čepele: AISI 1075 folded steel

.

Dellinger záruka: 100% záruka spokojenosti, nebo záruka vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který  Vám poskytne tu nejlepší službu. Čínský meč je zabalen v dřevěné krabici společně se sadou na údržbu. Může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě, nebo Vánocům. Meč (šavle) je před odesláním pečlivě zkontrolována a pečlivě zabalena, aby Vám byla dručeno k vaší naprosté spokojenost.

.

záruka - příklady nesprávného užití

Obecně se jedná o všechny činnosti vyjma tradičních technik zkoušky seku, při kterých se seká do speciálních rohoží.

.

Sekání větví, stromů a keřů: pro tuto činnost lidé vyvinuly jiné nástroje, jako jsou sekery nebo mačety

Sekání, nebo šermování s jiným mečem: dochází k destruktivnímu poničení ostří - bojovníci se vyhýbali jakémukoliv přímému kontaktu s nepřítelem, aby nedošlo k poškození ostří. Oprava byla dlouhá a nákladná

Nikdy nenoste ostrý meč s odhalenou čepelí na veřejnosti: Meč mějte vždy zasunutý v pochvě. V Německu a jiných zemích EU je toto dokonce povinnost předepsaná zákonem o zbraních

Nikdy nezasunujte znečištěnou čepel do pochvy: Pokud provádíte sekové zkoušky na ovoci, okamžitě po sekání čepel očistěte a nakonzervujte, jinak Vám čepel bude rezivět o oxidovat

Nikdy nenechávejte meč ležet na vlhkém místě, jako je veranda, kůlna, sklep nebo zimní zahrada: Takovéto zacházení si tato tradiční zbraň rozhodně nezaslouží. Vždy po použití čepel očistěte, potřete olejem a uložte meč na suché místo.

Doplňkové parametry

Kategorie: čínské meče a ninja meče
Stav: new

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz