Japanese Sunnobi tanto - Aikuchi, Folded Steel, Real Gunome Hamon

Kód: ST-92
Neohodnoceno
Značka: Japan Swords
15 999 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Sunnobi tanto - Aikuchi & Japanese Tanto & Folded AISI 1075 Steel Clay Tempered & Real Gunome Hamon

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sunnobi tanto - Aikuchi, Japanese Tanto, Folded AISI 1075 Steel, Real Gunome Hamon

.

Tato čepel je vyrobena ze skládané oceli 1075. Čepel byla přeložena 11krát, aby vytvořila 2048 vrstev, které zvýší pružnost a tvrdost čepele. Viditelné zvlněné zrno na čepeli je výsledkem opakovaného skládání během kování. Výroba této čepeli prochází 14 procesy až po ruční broušení- povrch čepele jako zrcadlo. Čepel byla ve finální fázi ručně leštěna kamenem hazuya - tím je dosaženo téměř žiletkového ostří (razor sharp). Výrazný reálný Gunome Hamon je tvořen dle dávných tradičních metod, které vychází z mnohaletých zkušeností kovářského mistra. Jedná se o špičkovou repliku samurajského nože, která je vhodná k sekovým zkouškám. Tato čepel byla vyzkoušena a testována tak, aby odstranila vše co jí stojí v cestě !

Firma Dellinger se zříká jakékoliv odpovědnosti za zranění a poškození vzniklá při použití. Schraňujte katanu mimo dosah dětí ! Jakákoliv manipulace se samurajským mečem je na vaší vlastní odpovědnost. Nezapomeňte, že máte ve svých rukou smrtelnou zbraň !

.....

Čepel je ve formě naginata naoshi zukuri, t.j. ve formě čepele halapartny naginata, která byla sekundárně upravena jako meč, nebo byla vykována již v této formě. V tomto případě by se jednalo o naginatu typu zhotovovaného do raného období Muromachi, tedy do 14.století. Čepel má krásný, elegantní tvar, daný ohniskem zalomení čepele směrem k rukojeti (koshi zori). Lehčí, dobře vyvážená čepel má díky sraženému hřbetu oroshi mune geometrii předurčující meč ke skvělým sekacím vlastnostem. Linie parciálního kalení hamon je ve formě gunome s náběhem na togariba, evokující například tradici Mino v rámci Gokaden. Textura překládání materiálu (hada) je transparentní (hada tacu) na pomezí zvlněného masame až ayasugi. Použitý materiál je excelentní překládaná ocel Aisi 1075.

Uchigatany v provedení aikuchi se zhotovovaly i o délkách mečů katana, nejčastěji v rozmezí 60-70. cm. Meč tohoto typu nosil například slavný vojevůdce Uesugi Kenšin (1530 - 1578). Tento typ meče se používal, jak v bitvách se zbrojí joroi jako doplněk delšího meče tachi, tak k civilnímu oděvu pro sebeobranu. Jakkoliv v období Edo (1603 - 1868) se provedení dlouhého meče bez tsuby vytratilo, i nadále se zhotovovaly dýky tantó a meče wakizashi v tomto stylu.

.
Sunnobi tantó, někdy nazývané ko wakizashi, byl meč, který vzniká prodloužením délky běžného tantó v období Nambokuchó (1333 – 1393). Jak napovídá jeho název, jedná se o zbraň „o palec přesahující“ (sun nobi) tantó. Samozřejmě se tento typ meče zhotovoval i v následujících staletích a stal se předchůdcem delšího wakizashi, které vzniká ve středním období Muromachi (15.st.).
Rukojeť tsuka je v provedení dashi zamé, t.j. potažená rejnočí kůží bez opletu (tsuka maki). Párové ornamenty menuki s námětem snítky slivoně jsou proto ve variantě demenuki. Kování konce rukojeti kashira a koncovka pochvy kodjiri z mosazi (shinchú) je ve formě chryzantémy kiku, symbolu dlouhého života. Obroučka rukojeti fuchi je s námětem vorů a sakurových květů, s imitací slitiny zlata a mědi shakudó, puncovaným vzorem „rybích jiker“ nanako. Patrně se jedná stejně jako u menuki o odlitek skutečného historického originálu. Pochva saya je potažená přelakovanou a přeleštěnou rejnočí kůží ve stylu nuri zamé, což vypadá velice elegantně. Šňůra sage ó, kterou se meč fixuje k opasku obi, je barvy slonové kosti.

.

Jedná se o špičkově zpracovanou a plně funkční repliku samurajského nože.

.

TECHNICKÝ POPIS:

Celková délka vč. sayi 51 cm
Váha nože vč. sayi 520 g
Váha meče bez sayi 360 g
Délka čepele 34,4 cm (vč. Habaki 2,4 cm)
Typ čepele Naginata Naoshi Zukuri
Materiál čepele AISI 1075 skládaná (folded)
Tloušťka čepele (u Habaki) 0,6 cm
Výška čepele (u Habaki) 3 cm
Tloušťka čepele u hrotu 0,5 cm
Výška čepele u hrotu 2 cm
Hamon reálný, typ Choji
Habaki mosaz (délka 2,4 cm)
Tsuka (rukojeť) v provedení dashi zamé, t.j. potažena rejnočí kůží bez opletu (tsuka maki). Párové ornamenty menuki jsou s námětem snítky slivoně.
Saya (plášť) potažena přelakovanou a přeleštěnou rejnočí kůží ve stylu nri zamé. Oplet sage-o, kterým se meč fixuje k opasku obi, je barvy slonové kosti.

.

Dellinger záruka:   Dellinger přichází se 100% zárukou spokojenosti nebo zárukou vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který vám poskytne tu nejlepší službu. Každý meč, nebo katana je zabalen v luxusním pouzdru a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě nebo Vánocům.

.

záruka na samurajské meče - příklady nesprávného užití

Obecně se jedná o všechny činnosti vyjma tradičních technik zkoušky seku, při kterých se seká do speciálních rohoží.

.

•   Sekání větví, stromů a keřů: pro tuto činnost lidé vyvinuly jiné nástroje, jako jsou sekery nebo mačety.

•   Sekání, nebo šermování s jiným mečem: dochází k destruktivnímu poničení ostří samurajského meče - samurajové se vyhýbali jakémukoliv přímému kontaktu s nepřítelem, aby nedošlo k poškození ostří. Oprava byla dlouhá a nákladná.

•   Nikdy nenoste ostrý samurajský meč s odhalenou čepelí na veřejnosti: Meč mějte vždy zasunutý v Saye (pochva). V Německu a jiných zemích EU je toto dokonce povinnost předepsaná zákonem o zbraních.

•   Nikdy nezasunujte znečištěnou čepel do Sayi: Pokud provádíte sekové zkoušky na ovoci, okamžitě po sekání čepel očistěte a nakonzervujte, jinak Vám čepel bude rezivět o oxidovat.

•   Nikdy nenechávejte meč ležet na vlhkém místě, jako je veranda, kůlna, sklep nebo zimní zahrada: Takovéto zacházení si tato tradiční zbraň rozhodně nezaslouží. Vždy po použití čepel očistěte, potřete olejem a uložte meč na suché místo.

Doplňkové parametry

Kategorie: tanto
Stav: new
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz