nůž Kamagata-Usuba180mm Kanetsune Honsho Kanemasa G-Series

Kód: KNTN-G-23
Neohodnoceno
5 099 Kč
Kamagata-Usuba 180 mm, nůž šéfkuchaře Kanetsune Honso Kanemasa G-Series & japonský kuchařský nůž & ocel Hitachi White Steel #3 HRC 60-61 & rukojeť ve tvaru písmene D ze dřeva magnolie - bolster z bůvolího rohu & délka čepele 180 mm

Detailní informace

Detailní popis produktu

japonský nůž šéfkuchaře Kamagata-Usuba 180 mm

Kanetsune Honsho Kanemasa G-Series

.

Velmi ostrý japonský nůž Kamagata-Usuba 180 mm Kanetsune Honsho Kanemasa G-Series. Tento nůž má hrot Kamagata (doslova „srpkovitý“) nebo se též profilu čepele říká  „Sheepsfoot“. Vznikl v japonské oblasti Kansai (Akasaka) a je často preferován před čtvercovým Usubem z oblasti Kantó (Tokio), protože zaoblená špička je při práci všestrannější. Ta je velmi důležitá pro přesné krájení nebo i dekorativní vykrajovací techniky. Kamagata-Usuba je ideální pro krájení zeleniny a ovoce, které se podávají v syrovém stavu, protože tenká a ostrá čepel vytváří krájené povrchy s velmi malým poškozením buněk v řezu, což minimalizuje zbarvení a změnu chuti ovoce či zeleniny způsobenou oxidací plochy řezu. Všestrannou střední část čepele lze použít nejen k jemnému krájení zeleniny, ale také k provádění specializované techniky Katsuramuki („Rotary peeling“).
Poměrně vysoká a dlouhá čepel je též ideální pro zpracování velkých surovin, jako je například zelí, ale nedoporučuje se pro krájení zeleniny nebo ovoce s tvrdými slupkami nebo tvrdými jádry, protože by tento tvrdý povrch mohl čepel poškodit. Vysoká čepel je také velmi užitečná, pokud klouby své volné ruky používáte k vedení čepele během krájení, což je skvělá technika, pokud chcete krájet zeleninu v určité stejné tloušťce.
Obecně se pro domácí kuchaře doporučují velikosti Kamagata,Usuba,Kamagata-Usuba 180 mm až 210 mm. Zákazníkům, kteří dávají přednost noži s dvojitým zkosením čepele, doporučujeme podobně tvarovaný Nakiri, který byl rovněž navržen speciálně pro krájení zeleniny.
Dokonce i nejjednodušší úkoly s tímto krásným a funkčním nožem jsou povýšeny na mimořádný zážitek. Ostrá čepel a rukojeť ve tvaru písmene D ze dřeva magnolie Vám poskytne tu nejlepší kontrolu při řezání a krájení.

.

Délka rukojeti:        130 mm
Délka čepele:          180 mm
Celková délka:        310 mm
Hmotnost:               155 g
.
Doporučení a údržba:

✅ japonský nůž Kamgata-Usuba 180 mm Kanetsune Honsho Kanemasa G-Series z oceli Hitachi White Steel #3. Pro zachování ostrosti nůž ručně omyjte a ihned osušte.
✅ Nepoužívejte japonský nůž ke krájení tvrdých a zmražených potravin. Může dojíte ke zlomení ostří, nebo vylomení jeho části.
✅ Nepožívejte japonský nůž jako páčidlo a vyvarujte se jeho ohýbání.    
✅ Chraňte nůž a jeho ostří před pádem, nebo nárazem.
✅ Pokud víte, že japonský nůž nebudete delší dobu potřebovat je vhodné ho potřít olejem a zabalit do hadříku, nebo novin.
✅ Nůž ukládejte na bezpečné místo a chraňte před dětmi !

.

✅ Čištění kuchyňského nože: Každý nůž si zaslouží péči. Částečky přichycené na povrchu čepele z agresivních látek mohou začít korodovat a vytvářet na povrchu nože skvrny, které vypadají jako rez. Nicméně nerezaví ostří nože, ale částečky na ostří přichycené. Je lepší se starat o svůj nůž a po používání ho umýt a natřít olejem.

.

✅ Ostření nože: pro ostří kuchyňského nože z oceli Hitachi White Steel #3 doporučujeme použití 

diamantových a vodních brusných kamenů. Pokud si nejste 100% jisti svými schopnostmi a šikovností, obraťte se na nás. Případně vyhledejte profesionálního brusiče ve Vašem okolí. Škody, které by mohly vzniknout při neodborném broušení jsou nevratné.

.

✅ Vyrobeno v Japonsku

✅ Nůž je prioritně určen pro držení v pravé ruce

.

Dellinger záruka: Začněte krájet a řezat jako profesionální šéfkuchař ještě dnes ! K tomu, aby Vás vaření začalo opravdu bavit, potřebujete opravdu kvalitní a ostrý nůž. Nože od Dellinger přicházejí se 100% zárukou spokojenosti nebo zárukou vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který vám poskytne tu nejlepší službu. Každý nůž je zabalen v luxusním pouzdru a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě nebo Vánocům. Překvapíte jak domácí tak i profesionální kuchaře.

Doplňkové parametry

Kategorie: výprodej
Stav: new

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz