Nůž na zeleninu Nakiri 170 mm SOK Olive Sunshine Damascus

Kód: K-HOK7C
Neohodnoceno
Značka: SOK
2 899 Kč
Skladem (>5 ks)
Nůž na zeleninu Nakiri 170 mm série  SOK Olive Sunshine Damascus & nůž na zeleninu & krájení, plátkování, sekání & kuchařský nůž v japonském stylu & japonská  damascénská ocel VG10 & rukojeť z olivového dřeva & délka ostří 170 mm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Japonský kuchařský nůž Nakiri SOK Olive Sunshine Damascus


Na základě upozornění od zákazníka na ostré přechody střenky a kovových částí nožů, jsme okamžitě provedli důkladnou kontrolu poslední výrobní série nožů řady SOK Olive Sunshine Damascus, u které se toto projevilo. Kontrolou jsme zjistili, že tyto ostré hrany a přechody se u poslední dodané série vyskytují na většině vyrobených nožů. Vzhledem k tomu, že na střenky těchto nožů byl použit přírodní materiál – dřevo olivovníku, jsme okamžitě kontaktovali výrobce s dotazem na prověření použité technologie při zpracování tohoto přírodního materiálu. Po ověření jsme dostali vyrozumění, že na výrobu střenek opravdu nebylo použito dřevo v odpovídající kvalitě vysušení (byl použit náhradní dodavatel dřeva a spolupráce s ním byla již ukončena) a po dalších konzultacích s výrobou byla vada uznána.

Všem našim zákazníkům se tímto omlouváme a pokud některý z vás má nůž SOK Olive Sunshine Damascus z této poslední série a vyskytla se u něj tato nepříjemnost, prosíme o upozornění a samozřejmě budeme okamžitě tuto záležitost řešit k oboustranné spokojenosti.

Protože se jedná, jak je uvedeno výše, o přírodní materiál, který bude postupem času sesychat, lze tuto vadu částečně odstranit cca 20-ti minutovým ponořením střenky do vody, nicméně po opětovném vyschnutí se může opět projevit ostrost přechodů u kovových částí.

Vzhledem k tomu, že nože jsou až na tyto ostřejší přechody v pořádku, nabízíme tyto nože z poslední výrobní série jako bazarové, poškozené a to za výrobcem uznanou a dotovanou slevu (cenu….)

Tímto se ještě jednou všem našim zákazníkům omlouváme za případné nedostatky u těchto nožů, nicméně tuto nepříjemnost jak je výše uvedeno, okamžitě řešíme a věříme, že u všech našich stávajících i budoucích zákazníků dojde k pochopení této pro všechny nestandartní situace.


Nůž na zeleninu svým tvarem připomíná sekáček na maso. S ostřím dlouhým 170 mm snadno nakrájíte veškerou zeleninu na drobné kostičky nebo proužky. Je vhodný i pro krájení a sekání tvrdé zeleniny jako je zelí nebo kapusta. Výška čepele Vám umožní nakrájenou surovinu jednoduše nabrat a přenést do hrnce či pánve.Paprsky slunce na čepeli ...


Čepel nožů ze série SOK Olive Sunshine Damascus je tvořena jádrem z damascénské oceli VG10 o tvrdosti 61+/-1 Rockwella, které je vloženo mezi 66 vrstev dvou nerezových ocelí rozdílných tvrdostí, které zajišťují mimořádnou odolnost a houževnatost. Na čepeli je tak možné vidět jednotlivé vrstvy, které vytváří jedinečný, neopakovatelný a třpytivý damascénský vzor SUNSHINE neboli paprsky slunce. Tento vzor minimalizuje tření při řezu a zabraňuje přilepení materiálu k čepeli.... a ta rukojeť


Rukojeť je vyrobena z překrásného olivového dřeva. Olivové dřevo je barevně velmi atraktivní a velmi žádané. Dřevo lze krásně leštit, je pevné a tvrdé. Díky tomu se nazývá „krásou, která nestárne.“. Rukojeti jsou navrženy tak, aby dokonale padly do ruky a poskytovaly pohodlí. Nože jsou dokonale vyvážené a zabraňují únavě rukou. Tím je zajištěna maximální kontrola a přesnost.Parametry nože:

Celková délka: 305 mm
Délka ostří:
170 mm
Délka rukojeti: 115 mm
Hmotnost: 226 gSada SOK Olive Sunshine:


Materiály a ostrost zůstávají. Mění se jen jejich tvar, velikost a celková hmotnost.Jak se o nůž starat a naopak co s ním nedělat ...


Nůž nikdy neumývejte v myčce na nádobí. Pro zachování ostrosti nůž ručně omyjte a ihned osušte.

Nepoužívejte nůž ke krájení tvrdých a zmražených potravin. Může dojít ke zlomení ostří nebo vylomení jeho části.

Nepoužívejte nůž jako páčidlo a vyvarujte se jeho ohýbání.

Chraňte nůž před pádem nebo nárazem.

Po použití je vhodné nůž potřít olejem. Pokud víte, že nůž nebudete delší dobu používat, je lepší nůž naolejovat a zabalit do hadříku nebo novin. Olej z tiskařské černi použité na novinovém tisku ochrání čepel před možnou korozí.

Částečky přichycené na povrchu čepele z agresivních látek mohou začít korodovat a vytvářet na povrchu nože skrvny, které vypadají jako rez. Nicméně nerezaví ostří nože, ale právě ty přichycené částečky. Na odstranění se běžně používá například jedlá soda, která po namočení vytvoří „kašičku“ a starý korkový špunt.

Nůž ukládejte na bezpečné místo a chraňte před dětmi! (například na magnetický stojan)

Vyrobeno v Číně.


Aby byl vždy ostrý ...


Pro každodenní vytažení ostří, použijte ocílku.
Doporučujeme použít diamantové a vodní brusné kameny.

Pokud si nejste 100% jisti svými schopnostmi a šikovností, obraťte se na nás. Vaše nože Vám nabrousíme individuálně dle Vašeho přání. Pravidelně také pořádáme kurzy broušení nožů. Případně vyhledejte profesionálního brusiče ve Vašem okolí. Škody, které by mohly vzniknout při neodborném broušení jsou nevratné.Dellinger záruka: Produkty, které Vám dodá Dellinger přicházejí se 100% zárukou spokojenosti nebo zárukou vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který vám poskytne tu nejlepší službu a je prověřen mnoha spokojenými zákazníky. Každý kus je zabalen v luxusním balení a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě nebo Vánocům. Každý produkt, který Dellinger nabízí, je pečlivě kontrolován. Přinášíme Vám doživotní záruku na jakékoliv skryté vady. Pokud máte jakékoliv dotazy - náš tým je Vám plně k dispozici a pokusí se Vám pomoci v každé (i nepříjemné) situaci.

Doplňkové parametry

Kategorie: NAKIRI
Stav: new
materiál čepele: japonská damašková ocel (Damascus Steel) VG10
materiál rukojeti: olivové dřevo
délka ostří: velké 160 - 200 mm
typ nože: na zeleninu (Nakiri)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz