nůž Petty 150 mm Kanetsugu Zuiun Kiwami SPG2 - DLC Coating

Kód: 9502
5 999 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Kanetsugu Kiritsuke / Petty 150 mm & Damascus SPG2 & japonský kuchařský nůž & nůž šéfkuchaře & jádro z práškové oceli SPG2 – 62 vrstev damaškové oceli ( damascus steel ) & 7 hranná japonská rukojeť  & délka čepele 150 mm & DLC Coating

Detailní informace

Detailní popis produktu

Japonský univerzální nůž KIRITSUKE / Petty 150 mm série ZUIUN DLC


Velmi ostrý japonský nůž KIRITSUKE / Petty 150 mm z rychlořezné práškové oceli SPG2 s působivým designem a nejvyšší kvalitou.


Ostrost: Hamaguriha (konvexní hrana) Vynikající prášková ocel SPG2 je broušena do tvaru "hamaguriba", stejně tak jako japonské meče. Tímto je zaručena dokonalá ostrost a trvanlivost ostří.


Tepelné zpracování: Sub-Zero proces - speciální chlazení ostří na teplotu -70 °C nebo nižší, poskytuje vysokou tvrdost a houževnatost.


DLC Coating: (Diamond-Like Carbon) coating je povlak, který se používá na povrchovou úpravu různých materiálů. Jedná se o tenkou vrstvu, která se nanáší na povrch za účelem zlepšení jeho vlastností. DLC povlak je pojmenován podle své podobnosti s diamantem. Ačkoli samotný povlak není tvořen diamantem, má některé podobné vlastnosti. DLC povlak se skládá z amorfní formy uhlíku a jiných prvků, jako je vodík nebo dusík. Tato kombinace dodává povlaku tvrdost a odolnost. DLC povlak se používá v různých odvětvích, včetně automobilového průmyslu a lékařských zařízení. Přínosy DLC povlaku zahrnují:

1. Tvrdost: DLC povlak poskytuje velmi tvrdý povrch, který zvyšuje odolnost proti opotřebení a oděru.

2. Snížení tření: Povrch s DLC povlakem může snížit tření a opotřebení součástek, což zlepšuje jejich životnost a výkon.

3. Odolnost vůči chemikáliím: DLC povlak je chemicky inertní, což znamená, že je odolný vůči korozivním látkám a chemikáliím.

4. Antireflexní vlastnosti: DLC povlak může snížit odrazivost světla a vylepšit optické vlastnosti povrchu.

5. Biokompatibilita: V případě aplikací v lékařství je DLC povlak biokompatibilní, což znamená, že je snášenlivý s lidským tělem a minimalizuje možnost alergických reakcí.


DLC povlak se aplikuje metodou fyzikálního napařování nebo chemického odpařování, přičemž tenká vrstva uhlíku se depozituje na povrchu materiálu za vyšších teplot a nízkého tlaku.


Velmi ostrý japonský nůž na okrajování ovoce a zeleniny Petty 150 mm je užitečnou alternativou velkého šéfkuchařského nože v okamžiku kdy potřebujete přesné řezy, nebo například krájení zelených fazolí nebo jiné menší zeleniny a ovoce. Jsou vhodné též pro špikování a krájení masa. Zaoblené ostří umožňuje mírné kývání při řezu. Jeho ostrost je ideální pro přípravu sendvičů všeho druhu. Japonské umění a nové technologie činí tento nůž jedinečným a nenapodobitelným. Jelikož je špička čepele modelována podle japonského meče, je vhodná i pro přípravu pokrmů, které vyžadují použití špičky a také pro dekorativní vyřeřezávání. Dlouhá čepel a 7 hranná rukojeť japonského stylu Vám poskytne tu nejlepší kontrolu při řezání a krájení. Japonské umění, preciznost a nové technologie činí tento nůž z práškové damaškové oceli jedinečným a nenapodobitelným. Zuiun je speciální edice, která byla vyrobena jako oslava stého výročí společnosti Kanetsugu.


Nůž KIRITSUKE / Petty ZUIUN má ultra ostré řezné jádro z japonské práškové oceli SPG2, které je velmi dobře chráněno proti korozi. Japonská prášková ocel SPG2 má dlouhotrvající ostrost při tvrdosti R63 +/- 1 Rockwella. Jádro z japonské práškové oceli SPG2 je vloženo mezi 62 vrstev 2 nerezových damascénských ocelí (damascus steel), které zajišťují mimořádnou odolnost a houževnatost. Dokonale vyvážená, přesně zúžená čepel japonského tvaru s třpytivým damascénským vzorem minimalizuje tření při řezu a zabraňuje přilepení krájeného materiálu k čepeli. připomínající vlnky na povrchu písečných dun v poušti je jedinečný, neopakovatelný a stane se symbolem Vaší individuality.


7 hranná rukojeť v japonském stylu poskytuje perfektní kontrolu nad řezem a efektivní podporu při krájení. Ebenové dřevo pakka-wood je díky vysoké vrstevnatosti přirozeně odolné a tvarově stabilní. Ozdobný čep rukojeti je decentní asijskou zdobnou metodou. Dokonalé vyvážení nože přináší komfort a zamezí únavě ruky. Nože Kanetsugu ZUIUN plně uspokojí vaši touhu po precizním nástroji japonského původu.

.

Celková délka: 275 mm
Délka ostří:
150 mm
Délka rukojeti: 120 mm
Hmotnost: 81 g


Nůž nikdy neumývejte v myčce na nádobí. Pro zachování ostrosti nůž ručně omyjte a ihned osušte.

Nepoužívejte nůž ke krájení tvrdých a zmražených potravin. Může dojít ke zlomení ostří nebo vylomení jeho části.

Nepoužívejte nůž jako páčidlo a vyvarujte se jeho ohýbání.

Chraňte nůž před pádem nebo nárazem.

Po použití je vhodné nůž potřít olejem. Pokud víte, že nůž nebudete delší dobu používat, je lepší nůž naolejovat a zabalit do hadříku nebo novin. Olej z tiskařské černi použité na novinovém tisku ochrání čepel před možnou korozí.

Částečky přichycené na povrchu čepele z agresivních látek mohou začít korodovat a vytvářet na povrchu nože skrvny, které vypadají jako rez. Nicméně nerezaví ostří nože, ale právě ty přichycené částečky. Na odstranění se běžně používá například jedlá soda, která po namočení vytvoří „kašičku“ a starý korkový špunt.

Nůž ukládejte na bezpečné místo a chraňte před dětmi! (například na magnetický stojan)

Vyrobeno v Japonsku.


Aby byl vždy ostrý ...


Pro každodenní vytažení ostří, použijte ocílku.
Doporučujeme použít diamantové a vodní brusné kameny.

Pokud si nejste 100% jisti svými schopnostmi a šikovností, obraťte se na nás. Vaše nože Vám nabrousíme individuálně dle Vašeho přání. Pravidelně také pořádáme kurzy broušení nožů. Případně vyhledejte profesionálního brusiče ve Vašem okolí. Škody, které by mohly vzniknout při neodborném broušení jsou nevratné.Dellinger záruka: Produkty, které Vám dodá Dellinger přicházejí se 100% zárukou spokojenosti nebo zárukou vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který vám poskytne tu nejlepší službu a je prověřen mnoha spokojenými zákazníky. Každý kus je zabalen v luxusním balení a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě nebo Vánocům. Každý produkt, který Dellinger nabízí, je pečlivě kontrolován. Přinášíme Vám doživotní záruku na jakékoliv skryté vady. Pokud máte jakékoliv dotazy - náš tým je Vám plně k dispozici a pokusí se Vám pomoci v každé (i nepříjemné) situaci.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zuiun SPG 2 Damascus steel
Určení nože: pro něžné dámské ručky
Velikost nože: malý nůž
Stav: new
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz