nůž Sujihiki / Slicer 240 mm Hokiyama Tosa-Ichi White Octagonal

Kód: 151810/JS
Neohodnoceno
Značka: Hokiyama
4 299 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Nůž Slicer/Sujihiki & Hokiyama Tosa-Ichi white Octagonal & japonský plátkovací kuchařský nůž & všestranný nůž vhodný pro precizní řezy & ostří z japonské damaškové Aogami Super (Blue Super Steel) & oktagonová rukojeť z magnoliového dřeva & délka ostří 240 mm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Japonský plátkovací nůž Sujihiki/Slicer Hokiyama Tosa-Ichi White Octagonal


Extrémně ostrý japonský nůž Sujihiki z japonské oceli AOGAMI SUPER s působivým designem a nejvyšší kvalitou. Sujihiki je japonský nůž, který je vysoce ceněn pro svou schopnost dokonale krájet tenké plátky masa a ryb. Také se nazývá "slicer" nebo "carving knife" a je často používán při přípravě sushi, sashimi a dalších japonských pokrmů, kde precizní řezy jsou klíčové. Nůž Sujihiki má dlouhou a úzkou čepel s rovným nebo mírně zakřiveným ostřím, které je obvykle dlouhé 24-30 cm. Tato délka čepele umožňuje snadné a přesné krájení tenkých plátků masa nebo ryb, aniž by se poškodila jejich textura nebo chuť. Hrana čepele nože Sujihiki je obvykle jednostranná, což znamená, že je ostří na jedné straně a na druhé straně je vyrovnávací skluzová plocha. Tento design umožňuje precizní a hladké řezy, což je ideální pro práci s delikátními surovinami, jako je sushi nebo sashimi. Celkově je nůž Sujihiki vysoce hodnocený pro svou schopnost poskytovat tenké, rovnoměrné a precizní plátky masa nebo ryb. Je to ideální nástroj pro profesionální kuchaře, kteří pracují s kvalitními surovinami a dbají na detaily při přípravě jídla. Stejně tak je oblíbený mezi vášnivými kuchaři doma, kteří si cení vysoké kvality japonských nožů a chtějí dosáhnout profesionálních výsledků.

.

Parametry nože:

Celková délka: 385 mm
Délka ostří:
245 mm
Délka rukojeti: 128 mm
Hmotnost: 100 g

.

Ocel Aogami Super je extrémně bohatá na obsah uhlíku, který přímo ovlivňuje tvrdost čepele. Obsahuje také 0,4 % vanadu, který dodává oceli větší houževnatost. Ocel Aogami Super je hodnocena jako nejmodernější uhlíková ocel na trhu. Ocel s vysokým obsahem uhlíku vyžaduje větší údržbu, protože se na ní rychle vytváří ochranná patina, a pokud není po každém použití otřena a vysušena, dochází k tvorbě patiny (rzi). Hokiyama však tento problém vyřešila a trochu nám údržbu usnadnila. Dvě vnější vrstvy z měkčí oceli SUS405 jsou odolné proti korozi. Jádro z oceli Aogami Super je na samém okraji stále odhalené (viditelná, zakřivená linie na spodní straně čepele představuje hranici mezi jádrem a vnějšími ocelemi). Tvrdost oceli Aogami Super se pohybuje kolem 63 HRC. Jedná se o extrémně tvrdou ocel, což znamená, že si i přes intenzivní používání dlouho zachovává vysokou ostrost. Díky vysokému obsahu uhlíku se navíc nůž velmi snadno brousí.

Hokiyama se tímto nožem snažila navázat na tradice japonských nožů. Na střenku nože připevnili rukojeť z magnóliového dřeva, která je opatřena objímkou z buvolího rohu. Magnolie je pro své antiseptické vlastnosti skvělou volbou pro rukojeť, ale protože se jedná o měkké dřevo, poměrně rychle se zabarví, takže doporučujeme držet rukojeť čistýma rukama. Rukojeť má osmihranný (octagonový) tvar, takže ji mohou používat jak leváci, tak praváci.


.

Jak se o nůž starat a naopak co s ním nedělat ...


Nůž nikdy neumývejte v myčce na nádobí. Pro zachování ostrosti nůž ručně omyjte a ihned osušte.

Nepoužívejte nůž ke krájení tvrdých a zmražených potravin. Může dojít ke zlomení ostří nebo vylomení jeho části.

Nepoužívejte nůž jako páčidlo a vyvarujte se jeho ohýbání.

Chraňte nůž před pádem nebo nárazem.

Po použití je vhodné nůž potřít olejem. Pokud víte, že nůž nebudete delší dobu používat, je lepší nůž naolejovat a zabalit do hadříku nebo novin. Olej z tiskařské černi použité na novinovém tisku ochrání čepel před možnou korozí.

Částečky přichycené na povrchu čepele z agresivních látek mohou začít korodovat a vytvářet na povrchu nože skrvny, které vypadají jako rez. Nicméně nerezaví ostří nože, ale právě ty přichycené částečky. Na odstranění se běžně používá například jedlá soda, která po namočení vytvoří „kašičku“ a starý korkový špunt.

Nůž ukládejte na bezpečné místo a chraňte před dětmi! (například na magnetický stojan)

Vyrobeno v Japonsku


Aby byl vždy ostrý ...


Pro každodenní vytažení ostří, použijte ocílku.
Doporučujeme použít diamantové a vodní brusné kameny.

Pokud si nejste 100% jisti svými schopnostmi a šikovností, obraťte se na nás. Vaše nože Vám nabrousíme individuálně dle Vašeho přání. Pravidelně také pořádáme kurzy broušení nožů. Případně vyhledejte profesionálního brusiče ve Vašem okolí. Škody, které by mohly vzniknout při neodborném broušení jsou nevratné..

Dellinger záruka: Produkty, které Vám dodá Dellinger přicházejí se 100% zárukou spokojenosti nebo zárukou vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který vám poskytne tu nejlepší službu a je prověřen mnoha spokojenými zákazníky. Každý kus je zabalen v luxusním balení a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě nebo Vánocům. Každý produkt, který Dellinger nabízí, je pečlivě kontrolován. Přinášíme Vám doživotní záruku na jakékoliv skryté vady. Pokud máte jakékoliv dotazy - náš tým je Vám plně k dispozici a pokusí se Vám pomoci v každé (i nepříjemné) situaci.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plátkovací (SUJIHIKI)
Stav: new
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz