Shirasaya Ichimondji ucushi Japanese Sword, T-10 Steel, Choji Hamon

Kód: ST-95
Neohodnoceno
Značka: Japan Swords
62 999 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Shirasaya Ichimondji ucushi & ocel T-10 & Choji hamon

Detailní informace

Detailní popis produktu

Shirasaya Japanese Sword, T-10 Clay Tempered Steel - Choji Hamon

Shirasaya - transportní balení pro čepel

.

Kovaná čepel z oceli T-10 té nejvyšší kvality. Ocel byla laminována v monokompositní konfiguraci Maru - diferenciálně tvrzená. Uhlíková ocel T-10 (obsah 1,1% uhlíku a 0,4% manganu) je velmi pevná a skvěle drží ostrost.
Výrazný reálný Midare hamon je tvořen dle dávných tradičních metod, které vychází z mnohaletých zkušeností kovářského mistra, který výrobou této nádherné zbraně strávil několik dnů. Vše na tomto meči je individuálně zhotoveno, včetně saye a habaki, jsou použity nejkvalitnější komponenty, včetně špičkového laku na sayu, japonského hedvábí a skutečné rejnočí kůže nejvyšší kvality. Jedná se o špičkovou repliku samurajského meče, která je vhodná k sekovým zkouškám a lze ji rozložit na jednotlivé části. Tato čepel byla vyzkoušena a testována tak, aby odstranila vše co jí stojí v cestě ! Sori (zakřivení čepele) je speciálně navrženo tak, aby bylo dosaženo co možná nejjemnějších a nejčistších řezů. To vše v kombinaci shirasaya z magnoliového dřeva zaručuje, že získáte to nejlepší z hlediska vzhledu i funkčnosti. Uhlíková ocel T-10 má působivou tvrdost HRC 58 - perfektní kombinace této tvrdosti je podtrženo zakřivením čepele Sori, které umožňuje snadné přeseknutí tatami, slaměné rohože, nebo bambusu pro tameshigiri. Full tang konstrukce této katany výrazně zvyšuje sílu meče. Čepel je typu shinogi-zukuri (without niku), tento typ čepele se vyrábí od 10.století našeho letopočtu. Hrot meče chu kissaki se skutečným Diamond-Shaped Yokote, které je velmi dobře definováno tím, že hamon prochází po celé délce přes Boshi. Yokote je velmi důležité pro strukturální integritu špičky meče. Pomáhá absorbovat otřes, rozptýlí sílu a přispívá k stabilitě a síle meče při tzv. sekořezu. Tato katana (samurajský meč) je vhodná na použití v praxi, firma Dellinger se však zříká jakékoliv odpovědnosti za zranění a poškození vzniklá při použití. Schraňujte mimo dosah dětí ! Jakákoliv manipulace se samurajským mečem je na vaší vlastní odpovědnost. Nezapomeňte, že máte ve svých rukou smrtící zbraň !

.

Jedná se o velice zdařilou reprodukci čepele školy Ichimondji, založenou mečířem Norimune, která působila v Bizenu ve 13 až 14. století. Později byl její styl práce s větším či menším úspěchem kopírován dalšími školami, jako například Ishido v provincii Ómi. Charakteristickým rysem této školy je hamon (linie kalení) ve stylu CHOJI, v případě ranné školy Fukuoka Ichimondji ve stylu chúka CHOJI. Kalení se provádělo přirozeně, bez kalící pasty (cuchidori) a kalení v tomto stylu se nazývalo zubu yaki. Dalším prvkem, typickým pro školu Ichimondji byl stín nad linií kalení midare ucuri, svědčící o skvělé senzitivitě materiálu. Čepel je vybavená excelentní rytinou horimono s námětem tříprstého draka ha-agari tatsu s perlou omnipotence hóju.

.

..

Jedná se o špičkově zpracovanou a plně funkční repliku samurajského meče.

..

.

Shirasaya je označení pro speciální soupravu pro samurajský meč, která dříve sloužila k šetrnému uložení čepele. Zejména v období míru zde byly čepele optimálně chráněné. Nelakované magnóliové dřevo pohlcuje vlhkost uvvnitř pochvy, odvádí ji ven a chrání tak čepel před rzí. Mnoho souprav shirasaya bylo opatřeno "sayagaki", nápisem, který uváděl informace o kováři, původu a přiřazení. Na ulicích v Japonsku se používala nenápadná objímka bez rukojeti a jílce především koncem 19. století. Tehdy císař zakázal nosit samurajské meče. Souprava shirasaya, která byla svým vzhledem velmi podobná dřevěnému meči, popř. dřevěné tyči, tedy šikovně umožňovala nosit i přesto nepozorovaně meč.

..

.

.

TECHNICKÝ POPIS:

•   Celková délka meče včetně sayi - 102.3 cm
•   Váha meče včetně sayi - 1120 g

•   Váha meče bez sayi - 900 g
•   Délka čepele – 73.9 cm (včetně Habaki 3 cm)
•   Typ čepele – Hon zukuri, koshizori, iori mune, chú kissaki, mudji hada, chúka, CHOJI hamon, midare ucuri.
•   Materiál čepele – T-10 steel
•   Tloušťka čepele (u Habaki) - 0.9 cm
•   Výška čepele (u Habaki) - 3.1 cm
•   Tloušťka čepele u hrotu - 0.6 cm
•   Výška čepele u hrotu - 2.3 cm
•   Hamon - reálný, typ Choji
•   Habaki - mosaz (délka 3 cm)
•   Tsuka - (rukojeť) je vyrobena ze dřeva
•   Saya(plášť - obal) je vyrobena ze dřeva

.

Dellinger záruka:   Dellinger přichází se 100% zárukou spokojenosti nebo zárukou vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který vám poskytne tu nejlepší službu. Každý meč, nebo katana je zabalen v luxusním pouzdru a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě nebo Vánocům.

.

záruka na samurajské meče - příklady nesprávného užití

Obecně se jedná o všechny činnosti vyjma tradičních technik zkoušky seku, při kterých se seká do speciálních rohoží.

.

•   Sekání větví, stromů a keřů: pro tuto činnost lidé vyvinuly jiné nástroje, jako jsou sekery nebo mačety.

•   Sekání, nebo šermování s jiným mečem: dochází k destruktivnímu poničení ostří samurajského meče - samurajové se vyhýbali jakémukoliv přímému kontaktu s nepřítelem, aby nedošlo k poškození ostří. Oprava byla dlouhá a nákladná.

•   Nikdy nenoste ostrý samurajský meč s odhalenou čepelí na veřejnosti: Meč mějte vždy zasunutý v Saye (pochva). V Německu a jiných zemích EU je toto dokonce povinnost předepsaná zákonem o zbraních.

•   Nikdy nezasunujte znečištěnou čepel do Sayi: Pokud provádíte sekové zkoušky na ovoci, okamžitě po sekání čepel očistěte a nakonzervujte, jinak Vám čepel bude rezivět o oxidovat.

•   Nikdy nenechávejte meč ležet na vlhkém místě, jako je veranda, kůlna, sklep nebo zimní zahrada: Takovéto zacházení si tato tradiční zbraň rozhodně nezaslouží. Vždy po použití čepel očistěte, potřete olejem a uložte meč na suché místo.

Doplňkové parametry

Kategorie: shirasaya
Stav: new
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz