Tang-Dao z překládané oceli AISI 1095/1060 s reálným hamonem

Kód: LP-04
Neohodnoceno
Značka: Japan Swords
12 999 Kč
Skladem (3 ks)
TANG-DAO čínský meč  & překládaná (damascus) ocel AISI 1095 a AISI 1060 & reálný hamon

Detailní informace

Detailní popis produktu

čínský meč TANG-DAO z překládané (damascus) oceli AISI 1095 & AISI 1060 

s reálným hamonem

.

Ručně kovaný čínský meč TANG-DAO s reálným hamonem. Čepel z překládané oceli AISI 1095 té nejvyšší kvality. Ocel byla laminována ve vrstvené konfiguraci (damascus) - diferenciálně tvrzená. Uhlíková ocel AISI 1095 (obsah 0,95% uhlíku a 0,4% manganu) je velmi pevná a skvěle drží ostrost. Výroba této čepeli prochází 14 procesy až po ruční broušení- povrch čepele je jako zrcadlo. Čepel byla ve finální fázi leštěna kamenem hazuya - tím je dosaženo téměř žiletkového ostří (razor sharp).

.

Reálný hamon je tvořen dle dávných tradičních metod, které vychází z mnohaletých zkušeností kovářského mistra, který výrobou této nádherné zbraně strávil několik dnů. Vše na tomto meči je individuálně zhotoveno. Jsou použity nejkvalitnější komponenty, včetně červené rejnočí kůže nejvyšší kvality. Jedná se o špičkovou repliku čínského meče, která vynikne nejen jako výstavní kousek.

.

Jedná se o špičkově zpracovanou a plně funkční repliku čínského meče Tang-Dao

.

Tento čínský meč je vhodný pro použití v praxi, firma Dellinger se však zříká jakékoliv odpovědnosti za zranění a poškození vzniklá při použití. Schraňujte mimo dosah dětí ! Jakákoliv manipulace s mečem je na vaší vlastní odpovědnost. Nezapomeňte, že máte ve svých rukou smrtelnou zbraň !

.

Rukojeť: dřevěné jádro obalené pravou kůží z rejnoka (Samegawa) bílým opletem - Ito . Čepel katany je zajištěna jedním kolíkem mekugi. Čepel od rukojeti můžete odmontovat vytažením tohoto kolíku. Na každé straně Tsuky je menuki (ornament).

.

Obal: (pochva) je vyrobena z tvrdého dřeva, jeho povrch je obalen červenou rejnočí kůží (Samegawa)

.

TECHNICKÝ POPIS:

.

Celková délka meče -49cm

Délka čepele – 32,5cm (včetně Habaki 2.8cm)

Váha celkem  – 740 g

Materiál čepele – AISI 1095/1060

Tloušťka čepele (u Habaki) - 0.75cm

Výška čepele (u Habaki) - 3.1cm

Tloušťka čepele (Kisaki) - 0.55cm

Výška čepele (Kisaki) - 2.2cm

Délka hrotu (Kisaki) - 2.7cm

Hamon - reálný

.

Dellinger záruka:   Dellinger přichází se 100% zárukou spokojenosti nebo zárukou vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který vám poskytne tu nejlepší službu. Každý meč, nebo katana je zabalen v luxusním pouzdru a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě nebo Vánocům.

.

záruka na meče - příklady nesprávného užití

Obecně se jedná o všechny činnosti vyjma tradičních technik zkoušky seku, při kterých se seká do speciálních rohoží.

.

Sekání větví, stromů a keřů: pro tuto činnost lidé vyvinuly jiné nástroje, jako jsou sekery nebo mačety

Sekání, nebo šermování s jiným mečem: dochází k destruktivnímu poničení ostří samurajského meče - samurajové se vyhýbali jakémukoliv přímému kontaktu s nepřítelem, aby nedošlo k poškození ostří. Oprava byla dlouhá a nákladná

Nikdy nenoste ostrý samurajský meč s odhalenou čepelí na veřejnosti: Meč mějte vždy zasunutý v Saya (pochva). V Německu a jiných zemích EU je toto dokonce povinnost předepsaná zákonem o zbraních

Nikdy nezasunujte znečištěnou čepel do Saya: Pokud provádíte sekové zkoušky na ovoci, okamžitě po sekání čepel očistěte a nakonzervujte, jinak Vám čepel bude rezivět o oxidovat

Nikdy nenechávejte meč ležet na vlhkém místě, jako je veranda, kůlna, sklep nebo zimní zahrada: Takovéto zacházení si tato tradiční zbraň rozhodně nezaslouží. Vždy po použití čepel očistěte, potřete olejem a uložte meč na suché místo.

Doplňkové parametry

Kategorie: čínské meče a ninja meče
Stav: new

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz