tanto Juken & Japanese Tanto & T-10 Steel & Real Hitatsura Hamon

Kód: SS-10
19 999 Kč
Skladem (>5 ks)
tanto Juken   & Japanese Tanto/Wakizashi & T-10 Steel & Real Hitatsura Hamon

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tanto (Kowakizashi) JUKEN čepel z uhlíkové oceli T-10 Hitatsura hamon

.

Kovaná čepel z uhlíkové oceli T-10 té nejvyšší kvality. Ocel byla laminována v monokompositní konfiguraci Maru - diferenciálně tvrzená. Uhlíková ocel T-10 (obsah 1,1% uhlíku a 0,4% manganu) je velmi pevná a skvěle drží ostrost. Čepel bez žlábku bo-hi byla ve finální fázi ručně leštěna kamenem hazuya - tím je dosaženo téměř žiletkového ostří (razor sharp) a zrcadlového lesku. Jedná se o špičkovou repliku japonského samurajského nože tanto, které se dá celé rozebrat. Svou délkou by se spíše mělo jednat o Wakizashi (tanto je název pro čepele dlouhé maximálně 30 cm)
Výrazný reálný a nevšední hamon HITATSURA je tvořen dle dávných tradičních metod, které vychází z mnohaletých zkušeností kovářského mistra. Vše na tomto meči je individuálně zhotoveno, včetně saya a habaki. Jsou použity nejkvalitnější komponenty, včetně skutečné rejnočí kůže nejvyšší kvality. To vše v kombinaci s výběrem tradičního kovaného Koshirae zaručuje, že získáte to nejlepší z hlediska vzhledu i funkčnosti. Uhlíková ocel T-10 má působivou tvrdost HRC 58 - umožňuje snadné přeseknutí tatami, slaměné rohože, nebo bambusu pro tameshigiri. Toto tanto (samurajský nůž) je vhodné pro použití v praxi, firma Dellinger se však zříká jakékoliv odpovědnosti za zranění a poškození vzniklá při použití. Schraňujte mimo dosah dětí ! Jakákoliv manipulace se samurajským nožem je na vaší vlastní odpovědnost. Nezapomeňte, že máte ve svých rukou smrtící zbraň !

.

Tanto  短刀 je japonský nůž, který nosil samuraj společně s wakizashi a katanou v takzvaném setu (daišó). Délka ostří by neměla překročit 30,3 cm. Nůž tanto byl navržen pro razantní proražení brnění a ochrany všeho druhu. Tanto ostří  je podobné stylu japonských dlouhých (katana) a krátkých (wakizashi) mečů. Tanto nůž má vysokou čepel s plochým broušením, což vede k extrémně silnému průniku a tímto je ideální pro bodnutí do tvrdých materiálů. Tuto „dýku“ mohl nosit pro svou obranu i prostý lid. Katanu, nebo wakizashi směl nosit pouze samuraj. Pokud samuraj musel spáchat rituální sebevraždu seppuku, použil krátkého meče wakizashi, žena pak ve většině případů dýku tanto.

.

Jedná se o špičkově zpracovanou a plně funkční repliku samurajského nože

.

TECHNICKÝ POPIS:

Celková délka tanta vč. sayi 53,5 cm
Celková délka tanta bez sayi 51 cm
Délka ostří vč. habaki (2,8 cm) 33,5 cm
Váha tanta bez sayi 550 g
Materiál čepele T-10 Hi-carbon steel, tvrdost ostří (Hasaki) 58 HRC
Materiál habaki mosaz
Hamon reálný hamon (parciální kalení)
Tsuka (rukojeť) Dřevěné jádro s vloženou pravou kůží z rejnoka (Samegawa), oplet ITO černé barvy. Čepel nože je zajištěna jedním bambusovým kolíkem (mekugi). Čepel od rukojeti můžete odmontovat vytažením tohoto kolíku. Tsuku zdobí párové ornamenty menuki.
Saya (plášť) Vyrobena z tvrdého dřeva s povrchem z broušené rejnočí kůže. Kvalitní hedvábný oplet sage-o je vázán kolem kurigaty, která je z bůvolího rohu.

.

Dellinger záruka: 100% záruka spokojenosti, nebo záruka vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který byl překontrolován a poskytne Vám tu nejlepší službu. Tanto je zabaleno v černém plátěném vaku a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě, nebo Vánocům.

.

záruka na samurajské meče - příklady nesprávného užití

Obecně se jedná o všechny činnosti vyjma tradičních technik zkoušky seku, při kterých se seká do speciálních rohoží.

.

  •  Sekání větví, stromů a keřů: pro tuto činnost lidé vyvinuly jiné nástroje, jako jsou sekery nebo mačety.
  • Sekání, nebo šermování s jiným mečem: dochází k destruktivnímu poničení ostří samurajského meče - samurajové se vyhýbali jakémukoliv přímému kontaktu s nepřítelem, aby nedošlo k poškození ostří. Oprava byla dlouhá a nákladná.
  • Nikdy nenoste ostrý samurajský meč s odhalenou čepelí na veřejnosti: Meč mějte vždy zasunutý v Saye (pochva). V Německu a jiných zemích EU je toto dokonce povinnost předepsaná zákonem o zbraních.
  • Nikdy nezasunujte znečištěnou čepel do Sayi: Pokud provádíte sekové zkoušky na ovoci, okamžitě po sekání čepel očistěte a nakonzervujte, jinak Vám čepel bude rezivět o oxidovat.
  • Nikdy nenechávejte meč ležet na vlhkém místě, jako je veranda, kůlna, sklep nebo zimní zahrada: Takovéto zacházení si tato tradiční zbraň rozhodně nezaslouží. Vždy po použití čepel očistěte, potřete olejem a uložte meč na suché místo.

Doplňkové parametry

Kategorie: tanto
Stav: new

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz