Tanto MIJAGI, čepel z překládané oceli AISI 1045 - leštěná imitace hamonu

Kód: T-648
Neohodnoceno
Značka: Kawashima
1 849 Kč
Skladem (>5 ks)
Tanto MIJAGI & překládaná (damašková) ocel  AISI 1045 & leštěná imitace hamonu & pískovaná kresba draka

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tanto MIJAGI čepel z překládané oceli AISI 1045

.

Kovaný japonský nůž TANTO s leštěnou imitací kalení (hamonu). Ostrý (broušený) nůž TANTO najde své uplatnění jako dekorace, ale i k aktivnímu nácviku bojového umění. Nůž tanto není zcela vhodný k sekání tvrdších matreriálů. Ocel není parciálně zakalena (hamon je pouze leštěný) a proto má nízký stupeň tvrdosti. Sekání tvrdých materiálů by zanechalo stopy na ostří nože. Atraktivní a ostrá čepel zdobená pískovaným obrázkem draka, pěkná kresba překládané (damaškové oceli), černá lesklá saya plus tsuka (rukojeť), která je potažena pravou rejnočí kůží, to vše dělá toto tanto zajímavým. Stojánek není součástí tohoto tanta. Tanto je uložena v černém plátěném vaku. Tanto je vždy před odesláním pečlivě kontrolováno a zabaleno, aby Vám bylo dručeno k vaší naprosté spokojenosti. Firma Dellinger se zříká jakékoliv odpovědnosti za zranění a poškození vzniklá při použití. Schraňujte tanto mimo dosah dětí ! Jakákoliv manipulace se samurajským nožem je na vaší vlastní odpovědnost. Nezapomeňte, že máte ve svých rukou smrtelnou zbraň !

.

Kovaná čepel z překládané oceli AISI 1045 velmi vysoké kvality. Ocel byla laminována ve vrstvené konfiguraci (damascus) - diferenciálně tvrzená. Výroba této čepeli prochází 7 výrobními procesy až po ruční broušení. Tradičně kovaná ručně vypalovaná uhlíková ocel je 10 krát přeložena tak, aby vzniklo v součtu 1024 vrstev. Vyšší množství vrstev poskytuje více jedinečných a mystických liniových vzorů, které definují a zobrazují řemeslné zkušenosti a znalosti tradiční metalurgie předávané z generace na generaci. Tuto čepel zvládnou vyrobit pouze ti nejzkušenější čepelíři a leštiči. Během procesu kování jsou všechny strusky a nečistoty z uhlíkové oceli spáleny a skovány. Tím se docílí nekompromisní pevnosti s velmi ostrým břitem.

.

Tanto  短刀 je japonský nůž, který nosil samuraj společně s wakizashi a katanou v takzvaném setu (daišó). Délka ostří by neměla překročit 30,3 cm. Nůž tanto byl navržen pro razantní proražení brnění a ochrany všeho druhu. Tanto ostří  je podobné stylu japonských dlouhých (katana) a krátkých (wkaizashi) mečů. Tanto nůž má vysokou čepel s plochým broušením, což vede k extrémně silnému průniku a tímto je ideální pro bodnutí do tvrdých materiálů. Tuto „dýku“ mohl nosit pro svou obranu i prostý lid. Katanu, nebo wakizashi směl nosit pouze samuraj. Pokud samuraj musel spáchat rituální sebevraždu seppuku, použil krátkého meče wakizashi, žena pak ve většině přípaů dýku tanto.

.

jedná se o velmi slušně zpracovanou repliku japonského nože TANTO

.

TECHNICKÝ POPIS:

celková délka tanta včetně saya: 44 cm

celková délka tanta bez saya: 38 cm

délka ostří včetně habaki (2,8 cm): 23,5 cm

váha nože bez saya: 350 g

materiál čepele: AISI 1045 folded Hi-carbon steel, tvrdost ostří (Hasaki) 52HRC

materiál habaki: mosaz

hamon: leštěná imitace

tsuka: (rukojeť) dřevěné jádro s vloženou pravou kůží z rejnoka (Samegawa) oplet ITO černé barvy. Čepel nože TANTO je zajištěna jedním bambusovým kolíkem (mekugi). Čepel od rukojeti můžete odmontovat vytažením tohoto kolíku. Na jedné straně Tsuky je menuki (ornament).

saya: (plášť - obal) vyroben z tvrdého dřeva, v černém lesklém provedení. Kvalitní hedvábný oplet Sage-O je vázán kolem Kurigaty

.

Dellinger záruka: 100% záruka spokojenosti, nebo záruka vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který byl překontrolován a poskytne Vám tu nejlepší službu. Tanto je zabaleno v černém plátěném vaku a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě, nebo Vánocům.

.

Doplňkové parametry

Kategorie: tanto
Stav: new

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz