nůž Deba 120 mm - Kanetsune KC-400 Series

Kód: KNTN-KC-413
4 999 Kč
Skladem (1 ks)
KC-401 Kanetsune Deba 120 mm, nůž šéfkuchaře Kanetsune KC-400 Series & japonský kuchařský nůž & ocel White steel #2 core / 11 layers damascus & tvrdost HRC 60-61 & rukojeť Red sandal wood black plywood bolster & délka čepele 210 mm

Detailní informace

Detailní popis produktu

japonský nůž šéfkuchaře Deba 120 mm

Kanetsune White Steel #2 KC-400 series

.

Extrémně ostrý nůž Deba 120 mm Kanetsune White Steel KC-400 series . Vyroben z oceli White steel #2 core / 11 layers damascus. Japonská Deba, která se také nazývá Hon-deba (doslovně „true deba“), se tradičně používá k čištění a filetování celých ryb, ale také se běžně používá k porcování a úpravě drůbeže a jiného masa obsahující malé a křehké kosti. Robustnost a velká hmotnost Deby je nutná, protože při opatrném a přiměřeném použití, lze robustní patní část nože použít k řezání nebo sekání kostí objevujících se u malých a středních ryb nebo drůbeže.
Běžně se nože typu Deba používají k odstranění hlav ryb. Přesto se však nedoporučuje používat Debu pro sekání přes velké kosti a pokud již tak musíme učinit, je třeba dbát zvýšené opatrnosti, stejně jako u všech nožů, aby nedošlo k vystavení ostří čepele bočním silám (kolmo k hlavní ose nebo délce čepele), protože toto může mít za následek odštípnutí nebo popraskání čepele a ostří.
Hon-deba se obvykle vyrábějí v délkách čepele mezi 150 mm a 330 mm, s velikostí 180 mm obecně doporučovanou pro domácí kuchaře a větší velikostí Deba doporučenou pro profesionály. Rukojeť je vyrobena z jednoho z nejběžněji používaného materiálu na rukojeti tradičních japonských nožů - Red sandal wood black plywood. Díky svým vlastnostem je oblíbeným materiálem u japonských kuchařů sushi. Deba vám poskytne tu nejlepší kontrolu při řezání a krájení. Japonské umění, preciznost a nové technologie činí tento nůž jedinečným a nenapodobitelným.

.

ŘADA KC-400 11 layers DAMASCUS BLADE
Jádro čepele těchto nožů je kované z vysoce uhlíkové oceli White Stee l#2. Tato ocel díky tomu že je legovaná chromem a wolframem má vynikající retenci ostří a odolnost. Je velmi oblíbená u japonských výrobců nožů. Tvrdost nože je 60-61HRC. Nádherná damašková čepel je složená z 11 vrstev a mimořádně ostrého řezného jádra. Čepel je osazena tradiční japonskou rukojetí ve tvaru písmene „D“ z červeného santalového dřeva, bolster je z černého dřeva Plywood.

.

Délka rukojeti:        125 mm
Délka čepele:          120 mm
Celková délka:        245 mm
Hmotnost:                140 g
.
Doporučení a údržba:

✅ japonský nůž Deba 120 mm Kanetsune White Steel KC-400 series z oceli White steel #2 core / 11 layers damascus. Pro zachování ostrosti nůž ručně omyjte a ihned osušte.
✅ Nepoužívejte japonský nůž ke krájení tvrdých a zmražených potravin. Může dojíte ke zlomení ostří, nebo vylomení jeho části.
✅ Nepožívejte japonský nůž jako páčidlo a vyvarujte se jeho ohýbání.    
✅ Chraňte nůž a jeho ostří před pádem, nebo nárazem.
✅ Pokud víte, že japonský nůž nebudete delší dobu potřebovat je vhodné ho potřít olejem a zabalit do hadříku, nebo novin.
✅ Nůž ukládejte na bezpečné místo a chraňte před dětmi !

.

✅ Čištění kuchyňského nože: Každý nůž si zaslouží péči. Částečky přichycené na povrchu čepele z agresivních látek mohou začít korodovat a vytvářet na povrchu nože skvrny, které vypadají jako rez. Nicméně nerezaví ostří nože, ale částečky na ostří přichycené. Je lepší se starat o svůj nůž a po používání ho umýt a natřít olejem.

.

✅ Ostření nože: pro ostří kuchyňského nože z oceli White steel #2 core / 11 layers damascus doporučujeme použití diamantových a vodních brusných kamenů. Pokud si nejste 100% jisti svými schopnostmi a šikovností, obraťte se na nás. Případně vyhledejte profesionálního brusiče ve Vašem okolí. Škody, které by mohly vzniknout při neodborném broušení jsou nevratné.

.

✅ Vyrobeno v Japonsku

Nůž je prioritně určen pro držení v pravé ruce

✅ Skvělý design a provedení, správná volba pro profesionály

✅ K noži je možno objednat pouzdro - Saya KC-621

.

Dellinger záruka: Začněte krájet a řezat jako profesionální šéfkuchař ještě dnes ! K tomu, aby Vás vaření začalo opravdu bavit, potřebujete opravdu kvalitní a ostrý nůž. Nože od Dellinger přicházejí se 100% zárukou spokojenosti nebo zárukou vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který vám poskytne tu nejlepší službu. Každý nůž je zabalen v luxusním pouzdru a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě nebo Vánocům. Překvapíte jak domácí tak i profesionální kuchaře.

Doplňkové parametry

Kategorie: KC-400 11-layers damascus
? Typ Nože: Deba
Stav: new

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz