nůž Honesuki-Kaku 150mm Kanetsune AUS-10 PRO Series

Kód: KNTN-KC-183
Neohodnoceno
3 299 Kč
Honesuki-Kaku 150 mm, nůž šéfkuchaře Kanetsune AUS 10 PRO series   & japonský kuchařský nůž & nerez. ocel AUS-10, tvrdost HRC 59-60 & klasická západní rukojeť z plywoodu se třemi nýty & délka čepele 150 mm

Detailní informace

Detailní popis produktu

japonský řeznický nůž Honesuki-Kaku 150 mm

Kanetsune AUS 10 PRO series

.

Řeznický nůž Honesuki-Kaku ze série Kanetsune AUS 10 PRO series  Je vyroben z  nerezové oceli AUS-10 s působivým designem a nejvyšší kvalitou. Honesuki (vykosťovací nůž), také známý jako "Sabaki"- dvojitý úkos, se používá k oddělení masa od kostí. Typ Kaku (také známý jako východní typ) má čepel trojúhelníkového tvaru. Typ Maru (také známý jako západní typ) má čepel a rukojeť, které jsou stejné. Honesuki Kaku je nůž především určený k dělení a vykosťování drůbeže. Jedná se o tuhé a robustní nože s velmi ostrou a špičatou špičkou. Nůž je velmi účinný pro manévrování kolem kostí, ořezávání a přesné řezy v úzkých místech. I když jsou nože silnější a stabilnější, nejsou určeny k řezání kostí, ale slouží k otevření drůbeže překonáním chrupavek a kloubů. Mnoho profesionálních řezníků a kuchařů dává přednost noži jako je tento kvůli jeho univerzálnosti. Je to také velmi svižný nůž. Jeho jednoduchý aerodynamický design, ho dělá příjemným a lehkým - ale pozor! Je velmi snadné se s tímto divochem pořezat, pokud se vám smekne ruka!

Čepel je vyrobena z kvalitní japonské nerezové oceli AUS-10, která obsahuje 0,95 - 1,10% uhlíku a dobře vyvážené složení molybudenu, vanadu a dalších legur. Tato nerezová ocel má vynikající odolnost proti korozi a houževnatost, tvrdost je HRC 59 - 60. Základní a jednoduchá rukojeť z materiálu PLYWOOD má vynikající přilnavost a vysokou odolnost proti opotřebení. Fulltangová konstrukce (čepel nože prochází celým nožem a rukojeť je pronýtována 3 nýty) zaručuje celkovou konstrukční pevnost. Tato série nožů je asymetricky broušená, to znamená, že byť je nůž konstruován jako oboustranně broušený (vhodný pro praváky i leváky – tzv. 50/50), je opatřen brusem v poměru úkosu 90/10 pro praváky. Toto broušení je typické pro japonské uživatele a zaručuje daleko větší ostrost nože a lepší průnik do krájené suroviny. Existují i obdobné asymetrické brusy, například 70/30 nebo 80/20.
Tyto nože je možno na základě vašeho požadavku přebrousit v naší brusírně na vámi požadovaný typ úhlu za poplatek.

.

Délka rukojeti:        115 mm
Délka čepele:          150 mm
Celková délka:        270 mm
Hmotnost:                170 g
.
Doporučení a údržba:

✅ japonský nůž Honesuki-Kaku 150 mm Kanetsune AUS 10 PRO series z oceli AUS-10. Pro zachování ostrosti nůž ručně omyjte a ihned osušte.
✅ Nepoužívejte japonský nůž ke krájení tvrdých a zmražených potravin. Může dojíte ke zlomení ostří, nebo vylomení jeho části.
✅ Nepoužívejte japonský nůž jako páčidlo a vyvarujte se jeho ohýbání.    
✅ Chraňte nůž a jeho ostří před pádem, nebo nárazem.
✅ Pokud víte, že japonský nůž nebudete delší dobu potřebovat je vhodné ho potřít olejem a zabalit do hadříku, nebo novin.
✅ Nůž ukládejte na bezpečné místo a chraňte před dětmi !

.

✅ Čištění kuchyňského nože: Každý nůž si zaslouží péči. Částečky přichycené na povrchu čepele z agresivních látek mohou začít korodovat a vytvářet na povrchu nože skvrny, které vypadají jako rez. Nicméně nerezaví ostří nože, ale částečky na ostří přichycené. Je lepší se starat o svůj nůž a po používání ho umýt a natřít olejem.

.

✅ Ostření nože: pro ostří kuchyňského nože z oceli AUS-10 doporučujeme použití 

diamantových a vodních brusných kamenů. Pokud si nejste 100% jisti svými schopnostmi a šikovností, obraťte se na nás. Případně vyhledejte profesionálního brusiče ve Vašem okolí. Škody, které by mohly vzniknout při neodborném broušení jsou nevratné.

.

✅ Vyrobeno v Japonsku

✅ Skvělý design a provedení, správná volba pro profesionály

✅ Asymetricky broušeno v poměru 90/10

.

Dellinger záruka: Začněte krájet a řezat jako profesionální šéfkuchař ještě dnes ! K tomu, aby Vás vaření začalo opravdu bavit, potřebujete opravdu kvalitní a ostrý nůž. Nože od Dellinger přicházejí se 100% zárukou spokojenosti nebo zárukou vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který vám poskytne tu nejlepší službu. Každý nůž je zabalen v luxusním pouzdru a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě nebo Vánocům. Překvapíte jak domácí tak i profesionální kuchaře.Doplňkové parametry

Kategorie: AUS-10 series
Stav: new

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz