řeznický stahovací nůž 145 mm, Pirge BUTCHER'S

Kód: PIR-35004-01
319 Kč
Skladem (>5 ks)
řeznický stahovací nůž 145 mm PIRGE BUTCHER'S & nůž vhodný pro stahování kůže z jatečních zvířat a ryb &  čepel z německé nerezové oceli 1.4116 & rukojeť z polypropylenu (PPC) & délka ostří 145 mm

Detailní informace

Detailní popis produktu

řeznický stahovací nůž 145 mm, PIRGE BUTCHER'S


Nože a sekáčky ze série Pirge BUTCHER'S z německé nerezové oceli 1.4116 jsou určeny jak pro profesionální provozy, tak i k běžnému domácí použití. Tvrdost ostří dosahuje 56-58 HRC a pro nože je broušeno pod úhlem 20 stupňů (sekáčky pod úhlem 40 stupňů). Tvary nožů a sekáčků byly navrženy profesionály s mnohaletými zkušenostmi. Díky zaoblené špičce bude stahování jatečních zvířat a ryb velmi snadné. Nože Pirge BUTCHER'S jsou první volbou pro začínající kuchaře a studenty gastronomie. Záruka na tyto nože je 5 let a vztahuje se na jiná, než mechanická poškození a výrobní vady.


Rukojeť profesionálních nožů Pirge BUTCHER'S je ergonomická, lehká, hygienická a pohodlná dlouhodobé používání. Rukojeť je ze vstřikovaného  polyamidu PA6 v kombinaci s TPE, který je odolný pro teploty do 120 stupňů Celsia a umožňuje trvalé a stabilní spojení čepele s rukojetí. Barva rukojeti v potravinářském průmyslu specifikuje nože dle krájených surovin. To umožňuje lepší hygienickou kontrolu nad krájenými produkty a to vše na základě evropských norem HACCP.

Za zkratkou HACCP se skrývá anglický název Hazard Analysis Critical Control Point, česky překládaný jako Analýza nebezpečí a identifikace kritických řídících (kontrolních) bodů. Jedná se o systém, který byl vyvinut ve spolupráci s NASA. Pro potravináře byl dobrovolný, ale výsledky po jeho zavedení ve firmách byly tak příznivé a jeho použití univerzální, že se stal od roku 2004 povinným. Nyní se povinně využívá při výrobě, zpracování, skladování, manipulaci, přepravě a prodeji potravin, aby se předešlo možným zdravotním nebezpečím. Pomocí zpracovaného systému HACCP jsou pro jednotlivé činnosti analyzována rizika, zaváděna a kontrolována preventivní opatření, jejichž cílem je kvalitní a zdravotně nezávadná potravina v celém řetězci od zemědělce až po konečného spotřebitele. Používáním barevně odlišných pomůcek se zabrání mimo jiné křížové kontaminaci mikroorganismy a alergeny mezi jednotlivými druhy potravin. Nože ze série Pirge BUTCHER'S jsou dodávány v 5 rozdílných barvách.


Černá: všeobecné využití

Modrá: ryby

Žlutá: syrová drůbež

Červená: syrové maso

Zelená: čerstvá zelenina a ovoce

Bílá: pečivo a mléčné výrobky

Hnědá: vařené maso, drůbež a uzeniny (již hotové pokrmy a výrobky)


Nože s rukojetí z materiálu PPC lze umývat v myčce nádobí - pokud však chcete, aby Vám nůž vydržel dlouho ostrý je však doporučeno ruční mytí, které je k noži šetrnější. Pokud přeci jen budete požívat myčku nádobí, může dojít k poškození nožů, narazí-li během procesu mytí na jiné příbory, talíře, hrnce, nebo pánve. Při vkládání nádobí do myčky je tedy nezbytné zkontrolovat, zda se ostří nožů nemohou dotýkat jiných předmětů. Případné použití myčky s ekonomickým programem a teplotou maximálně do 55 °C.


Délka rukojeti:  130 mm

Délka ostří: 145 mm

Celková délka: 275 mm

Hmotnost:  104 g


Doporučení a údržba:

✅ Nevystavujte nůž dlouhému kontaktu s vodou nebo solí (speciálně pobyt v myčce na nádobí)

✅ Nepožívejte nůž jako páčidlo a vyvarujte se jeho ohýbání.

✅ Chraňte nůž a jeho ostří před pádem, nebo nárazem.

✅ Nůž ukládejte na bezpečné místo a chraňte před dětmi !


Čištění kuchyňského nože: Každý nůž si zaslouží péči. Částečky přichycené na povrchu čepele z agresivních látek mohou začít korodovat a vytvářet na povrchu nože skvrny, které vypadají jako rez. Nicméně nerezaví ostří nože, ale částečky na ostří přichycené. Je lepší se starat o svůj nůž a po používání ho umýt a natřít olejem.


Dellinger záruka: Dellinger přicházejí se 100% zárukou spokojenosti nebo zárukou vrácení peněz bez rizika. Garantujeme vynikající produkt, který vám poskytne tu nejlepší službu a je prověřen mnoha profesionálními kuchaři. Každý nůž je zabalen v krabičce a může se stát moudrým řešením dárku k narozeninám, svatbě nebo Vánocům. S nožem od Dellinger potěšíte jak domácí tak i profesionální kuchaře. Přinášíme Vám doživotní záruku na jakékoliv skryté vady. Pokud máte jakékoliv dotazy - náš tým je Vám plně k dispozici a pokusí se Vám pomoci v každé (i nepříjemné) situaci.

Doplňkové parametry

Kategorie: BUTCHERS
Stav: new

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz